Porażka Michała Bryla i Bartosza Łosiaka w 1/8 finału

2
Polacy bez awansu do ćwierćfinału prestiżowego turnieju. (zdjęcie: polska siatkówka, X)

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zakończyli sezon Beach Pro Tour Elite16 zajmując 9. miejsce. W emocjonującym ćwierćfinale polski duet zmierzył się z holenderskimi przeciwnikami Stefanem Boermansem i Yorickiem De Grootem, ostatecznie przegrywając 0:2 (18-21, 11-21).

Pomimo mocnego początku Polaków, skuteczne ataki Holendrów i nieumiejętność wykorzystania okazji sprawiły, że Bryl i Łosiak przegrywali. Późny powrót przyniósł wynik na 17-17, ale Holandia zapewniła sobie zwycięstwo w secie 21-18.

W drugim secie były bezbłędne ataki Holendrów, pod wodzą Boermansa na czele. Potężne serwisy i precyzyjne wykończenia De Groota powiększyły przewagę, przypieczętowując mecz 21-11. Pięć kluczowych bloków Boermansa odegrało kluczową rolę w ich zwycięstwie.

CZYTAJ: Losowanie play-off Euro cieszy Walię i martwi Polaków

Bartosz Łosiak zgromadził 9 punktów, prezentując imponującą kombinację ataków i bloków, a Michał Bryl dołożył 8 punktów. Boermans wyróżniał się 17 punktami, w tym pięcioma decydującymi blokami.

CZYTAJ: Fernando Santos wrócił do Polski