Poważna kontuzja kluczowego zawodnika. Real Madryt traci swojego gwiazdora

2
Vinicius Junior z długą przerwą. Złe wieści ws. gwiazdy Realu Madryt. (zdjęcie: CNN, twitter)

Real Madryt potwierdził, że Vinicius Junior nie zagra do końca 2023 roku z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

23-latek w czwartkowy wieczór został zmuszony do opuszczenia boiska w pierwszej połowie porażki Brazylii 1:2 na wyjeździe z Kolumbią, a badania wykazały, że problem jest poważniejszy, niż początkowo sądzono.

CZYTAJ: Europejska federacja lekkiej atletyki wyróżniła Annę Kiełbasińską

W oświadczeniu klubu Real potwierdził, że Vini Jr „zerwał mięsień dwugłowy uda”. Kontuzja sprawi, że napastnik będzie pauzował przez maksymalnie 10 tygodni, co oznacza, że powrót na boisko spodziewany jest dopiero po nowym roku.

To wykluczy Brazylijczyka z dwóch ostatnich meczów grupowych Realu Madryt w Lidze Mistrzów oraz z występu w Superpucharze Hiszpanii przeciwko Atletico Madryt na początku stycznia.

Ponieważ Los Blancos są już w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, o ile problem się nie powtórzy, Vini Jr powinien powrócić przed rozpoczęciem ostatnich 16 meczów w lutym.

Real Madryt po 13 meczach traci obecnie dwa punkty do niespodziewanego lidera La Liga Girony, a Carlo Ancelotti prawdopodobnie będzie pozbawiony jednego ze swoich kluczowych zawodników przez mniej więcej dziewięć kolejnych meczów ligowych.

CZYTAJ: Real Madryt podjął decyzję w sprawie przyszłości Carlo Ancelottiego

Osłabienie Realu Madryt. Vinicius Junior kontuzjowany podczas eliminacji mistrzostw świata. Piłkarz będzie pauzował 8-10 tygodni.

Od czasu odejścia Karima Benzemy, Vinicius Jr, wykorzystywany częściej jako środkowy napastnik, przyczynił się do zdobycia dziewięciu bramek dla Realu i strzelił dwa gole w wygranym 5:1 meczu z Valencią, na krótko przed przerwą na mecze reprezentacyjne.

Wraz z Rodrygo, Vinicius Jr również był w formie, gdy nieco ponad tydzień temu Real pokonał Bragę 3:0 i zapewnił sobie miejsce w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Jednak teraz przez kilka następnych miesięcy dołączy on do pomocnika Aureliena Tchouameni, który będzie na ławce rezerwowych.

Vinicius Jr będzie także wielką stratą dla Brazylii, która miała trudny start w kwalifikacjach do Pucharu Świata, na co złożyła się porażka z Kolumbią w tym tygodniu.

Brazylia straciła pięć punktów już po pięciu meczach, ale biorąc pod uwagę fakt, że sześć najlepszych drużyn automatycznie zakwalifikuje się do finałów w 2026 roku, reprezentacja Brazylii nadal znajduje się na stosunkowo wygodnej pozycji.

Biorąc jednak pod uwagę kontuzje takich zawodników jak Neymar, Casemiro i Richarlison, menedżer Fernando Diniz będzie niezadowolony z utraty kolejnej kluczowej postaci w drużynie przed wielkim starciem z Argentyną we wtorkowy wieczór.