Prasa na całym świecie oszalała po zwycięstwie Djokovicia we French Open

12
Serb wygrywa kolejny Wielki Szlem; zdjęcie: Dr Eli David: Twitter

Serbska gwiazda tenisa Novak Djokovic pokonał Norwega Caspera Ruuda 7:6 (7-1), 6:3, 7:5 podczas French Open w Paryżu i zdobył swój 23 tytuł w jednym z czterech głównych turniejów. Nic dziwnego, że międzynarodowa prasa jest przepełniona hymnami pochwalnymi.

Dzięki sukcesowi w Rolandzie Garrosie Djokovic zostawił w tyle także Hiszpana Rafaela Nadala – i odzyskał pozycję lidera światowego rankingu od Carlosa Alcaraza z Hiszpanii. Międzynarodowe gazety piszą:

Wielka Brytania

„The Times”: „Po 23. wielkoszlemowym tytule nie ma wątpliwości – Novak Djokovic jest najlepszy w historii.”

Przeczytaj: Bohater finału Ligi Mistrzów Rodri został wybrany piłkarzem sezonu

Francja

„L’Équipe”: „Serb przeszedł do historii jako pierwszy gracz, który wygrał 23 tytuły wielkoszlemowe. Historyczny rekord oparty w dużej mierze na wygraniu pierwszego seta w decydującym niedzielnym meczu i na jego królewskiej kontroli w sześciu wygranych tie-breakach tego Rolanda Garrosa.

Hiszpania

„Marca”: „Zakończ debatę o tym, kto jest największy w tenisie wszech czasów”.

Włochy

„Gazzetta dello Sport”: „Djokovic (…): 23 tytuły szlemowe, więcej niż kiedykolwiek wcześniej w męskim tenisie, 388 tygodni na 1. miejscu w światowym rankingu i gotowy do walki o 400. Casper Ruud próbował ze wszystkich sił fizycznych i psychicznych przeciwdziałać serbskiemu fenomenowi.

Przeczytaj: Denver Nuggets coraz bliżej pierwszego tytułu mistrzowskiego w NBA

Austria

„Kronen Zeitung”: „Historyczny! (…) Przeciwnik Rafael Nadal również ukłonił się jedynemu rekordowemu zwycięzcy.

Szwajcaria

„Blick”: „Trzy godziny i 13 minut walki, skurcze, ale także dużo klasy. Novak Djokovic (36) wygrywa bardzo spektakularny finał French Open z Casperem Ruudem (24) 7:6 (7-1), 6:3, 7:5 – i tym samym wytrzymuje całą presję.