Qarabag był o krok od spełnienia marzeń. Bayer dokonał niesamowitego powrotu!

5
Dzięki dwóm golom Patricka Schicka w doliczonym czasie gry, Bayer Leverkusen wyszedł zwycięstwo w meczu z Qarabag i przedłużył swoją passę meczów bez porażki do 37 meczów. (zdjęcie: centregoals., x)

Bayer Leverkusen zapewnił sobie niezwykłe zwycięstwo nad azerbejdżańskim zespołem Qarabag i awansował do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA!

Przez całą pierwszą połowę Bayer wywierał spodziewaną presję licznymi atakami, a mimo to oddał tylko dwa celne strzały w stronę obrony Qarabag. W rezultacie zespoły schodziły na przerwę przy stanie 0:0.

Jednak po przerwie Qarabag zadziwił świat. W 58. minucie Abdellah Zoubir pokonał Jeremiego Frimponga i strzelił gola.

Następnie w 62. minucie jeden z piłkarzy Qarabag opuścił boisko i pozostało dziesięciu piłkarzy na boisku. Bayer miał jednoosobową przewagę. Elvin Cəfərquliyev pociągnął Frimponga za koszulkę, gdy ten ścigał się sam na sam z bramkarzem. Sędzia Anthony Taylor ukarał Cəfərquliyeva czerwoną kartką za faul i piłkarz zszedł z boiska.

CZYTAJ: Iga Świątek awansowała do półfinału Indian Wells

Co ciekawe, nawet grając w osłabionym składzie, Qarabagowi udało się zdobyć drugiego gola w 67. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej flanki, brazylijski zawodnik Juninho trafił piłkę do siatki.

W 72. minucie Jeremie Frimpong strzelił pierwszego gola dla Bayeru, po podaniu Álexa Grimaldo. Pod koniec zespół prowadzony przez Habiba Alonso stworzył kilka doskonałych okazji, ale udało mu się zdobyć bramkę dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy Patrick Schick wykorzystał uderzenie Grimaldo. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, Schick strzelił drugiego gola po asyście Palaciosa i zapewnił zwycięstwo Bayerowi Leverkusen!

Bayer Leverkusen pod wodzą Xabiego Alonso wygrywa 3:2 w doliczonym czasie gry i pokonuje Qarabag 5:4 w dwumeczu.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz w Baku zakończył się remisem 2:2, a Bayer również odrobił stratę 0:2.

W ten sposób Bayer przedłużył swoją niesamowitą passę meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach. Zespół ten niemal na pewno zdetronizuje Bayern Monachium aż po 11 latach panowania.

CZYTAJ: Arsenal ogłosił przedłużenie kontraktu z kluczowym obrońcą