Rafał Czuper ze złotym medalem paraolimpijskim w tenisie stołowym

6
Kolejne złoto Polaków na igrzyskach paralimpijskich! Rafał Czuper mistrzem w tenisie stołowym. (zdjęcie: Michał Pol, x)

Polski tenisista stołowy Rafał Czuper zdobył złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu, pokonując czeskiego rywala Jiri Suchanka 3:1 w finale kategorii MS2. Intensywny mecz, który trwał 31 minut, pozwolił Czuperowi zdominować grę w trzech setach (11:6, 8:11, 11:8, 11:6), zapewniając sobie prestiżowy tytuł.

Droga Czupera do zwycięstwa była naznaczona serią imponujących występów. Zaczął od pokonania Francuza Juliena Michauda 3:0 w 1/8 finału, a następnie wygrał 3:1 z Włochem Federico Crosarą w ćwierćfinale. Jego półfinałowe starcie z południowokoreańskim Cha Soo-yongiem zakończyło się kolejnym zwycięstwem 3:1, co przygotowało grunt pod triumfalny finał.

Dzięki temu zwycięstwu, Czuper powiększa dorobek medalowy Polski w Paryżu, który wynosi obecnie 16, w tym pięć złotych medali.

CZYTAJ: Patryk Chojnowski zdobył złoty medal w tenisie stołowym

Inna tenisistka stołowa Dorota Bucław zdobyła również brąz w klasie WS1-2, co dodatkowo podkreśla siłę polskiej drużyny paraolimpijskiej.

CZYTAJ: Rzut karny zdecydował o losach meczu Szkocja-Polska – Nicola Zalewski bohaterem!