Reprezentant Anglii ustanowił rekord wszechczasów na Euro 2024

6
Kobbie Mainoo w środowy wieczór przeszedł do historii reprezentacji Anglii. (zdjęcie: garnacho fan, x)

Reprezentacje Anglii i Holandii wczoraj walczyły o miejsce w finale Mistrzostw Europy 2024.

Od pierwszych minut mecz rozpoczął młody pomocnik Kobbie Mainoo z Manchesteru United.

Co ciekawe, w wieku zaledwie 19 lat i 82 dni, Mainoo został najmłodszym zawodnikiem w historii, który wystąpił w półfinale dużego turnieju (Puchar Świata/Mistrzostwa Europy) dla reprezentacji Anglii.

Co ciekawe, we wtorek cudotwórca reprezentacji Hiszpanii, Lamine Yamal, został najmłodszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy.

CZYTAJ: Lamine Yamal z przepięknym golem. Piłkarz pomógł Hiszpanii awansować do finału

Mecz pomiędzy Holandią a Anglią rozpoczął się o godzinie 21:00. Do finału Euro 2024 przeszła Anglia.

Reprezentacja Anglii w półfinale pokonała Holendrów (2:1).

Półfinał Euro 2024 w Dortmundzie lepiej zaczęli Holendrzy, którzy w 7. minucie objęli prowadzenie za sprawą Xaviego Simonsa. Anglicy wyrównali wynik już dziesięć minut później, kiedy rzut karny na bramkę zamienił Harry Kane. Decydująca dla losów meczu była 91. minuta spotkania. Wprowadzony z ławki rezerwowych Ollie Watkins strzałem w długi róg dał Anglikom zwycięstwo i awans do finału.

Ma dopiero 19 lat, ale biega po całym boisku, odzyskuje siły, przechwytuje i jest teraz finalistą Euro. Nazywa się Kobbie Mainoo.

Mainoo po awansie do finału EURO 2024: To niesamowite uczucie

To niesamowite uczucie, wszyscy jesteśmy podekscytowani. Przeszliśmy długą drogę, aby tutaj się znaleźć. Czuję, że budowaliśmy na poprzednich spotkaniach i to prowadziło nas do tego miejsca. Możemy tylko grać lepiej. Czas zapisać się na kartach historii – stwierdził Mainoo w rozmowie z BBC Five Live.

– Mieliśmy mecz pod kontrolą w linii pomocy. Czułem, że w drugiej połowie musimy ciężko pracować. Pomagał cały skład. Duży wpływ na losy meczu mieli z ławki Cole i Ollie. Co za wykończenie!

Moja przygoda z reprezentacją Anglii toczy się bardzo szybko. Podchodzę do tego dzień po dniu, mecz po meczu. Teraz jesteśmy w finale mistrzostw Europy – dodał Mainoo.

Finał EURO 2024 pomiędzy reprezentacją Hiszpanii i Anglii odbędzie się 14 lipca o godzinie 21:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

CZYTAJ: Polski sędzia Szymon Marciniak będzie sędzią finału Euro 2024