Robert Kubica i Orlen Team WRT wywalczyli mistrzostwo w LMP2!

2
Robert Kubica mistrzem świata LMP2! Wielka radość Polaka! (zdjęcie: Mathias Gudme, X)

W emocjonującym finale sezonu na torze Sakhir, Robert Kubica i jego Orlen Team WRT odnieśli niezwykłe zwycięstwo i wywalczyli tytuł mistrza świata LMP2 w wyścigach długodystansowych.

Zespół w składzie Kubica, Louis Deletraz i Ruim Andrade, przystąpił do finałowego wyścigu z wygodną 33-punktową przewagą nad swoimi konkurentami, co czyniło ich faworytami do mistrzostw.

CZYTAJ: Erlinga Haalanda może zabraknąć podczas starcia z Young Boys

Orlen Team WRT nie pozostawił jednak niczego przypadkowi i w ośmiogodzinnym wyścigu w Zatoce Perskiej spisał się po mistrzowsku. Triumfowali z imponującą 10-sekundową przewagą, odnotowując trzecie zwycięstwo w sezonie i zapewniając sobie mistrzostwo w wielkim stylu. Warto zauważyć, że wicemistrzostwo LMP2 wywalczyła polska drużyna Inter Europol Competition pod wodzą Jakuba Śmiechowskiego.

Tegoroczna kategoria LMP2 oznaczała koniec ery w WEC (WEC czyli World Endurance Championship, to długodystansowe mistrzostwa świata), a w 2024 roku w długodystansowych mistrzostwach świata wystartuje wyłącznie kategoria hypercars.

Podczas zawodów w Bahrajnie, pierwszy zespół Toyoty, prowadzony przez Sebastiena Buemi, Brendona Hartleya i Ryo Hirakawę, zdobył tytuł w kategorii hypercars. To zwycięstwo oznaczało dla Toyoty piąty z rzędu tytuł mistrza świata w wyścigach długodystansowych.

CZYTAJ: Trener Gremio przyznał, że tylko cud może powtrzymać Suáreza przed przejściem do klubu, gdzie gra Lionel Messi