Świątek zdobywa drugi z rzędu tytuł Doha

7
Kolejny rok w Doha, kolejne zwycięstwo Igi Świątek. (zdjęcie: twitter)

Po fantastycznym meczu, Iga Świątek bez problemu pokonała Jessicę Pegula 6:3, 6:0 i triumfowała w turnieju WTA w Katarze. Polka obroniła tytuł, który wywalczyła w zeszłym roku.

Początek był trudny dla Polki. Obie zawodniczki były bardzo zmotywowane. Kiedy było 3:3, wszyscy spodziewali się zaciętej walki między nimi. Świątek przełamała jednak Pegulę i zdołała utrzymać prowadzenie do końca pierwszego seta.

Czytaj: Chelsea pozyskała piłkarza, któremu odmówiono pozwolenia na pracę w Premier League

Drugi set był szybki. Już w pierwszej grze Świątek zdołała przełamać Amerykankę, a ta z wymiany na wymianę była coraz słabsza. Nie udało jej się wygrać ani jednego meczu. Po perfekcyjnym drugim secie Polka pokonała Pegulę 6:3, 6:0.

Iga Świątek – Jessica Pegula 2-0 (6-3, 6-0)

Czytaj: Adrianna Sułek z rekordem Polski w pięcioboju