Udany rewanż Igi Świątek. Polka pokonała Czeszkę!

2
Polka rozbiła Czeszkę w Indian Wells. (foto: Twitter)

Iga Świątek zemściła się za porażkę w Australian Open dominującym zwycięstwem nad Lindą Noskovą w Indian Wells.

Iga Świątek skutecznie zemściła się za porażkę z Lindą Noskovą w tegorocznym Australian Open. Polka pokonała swoją rywalkę w trzeciej rundzie turnieju Indian Wells po imponującym wyniku 6:4, 6:0. Tym, co czyni to zwycięstwo jeszcze bardziej imponującym, jest powrót Świątek po deficycie 2-4, 15-40 w pierwszym secie, który pokazał jej hart ducha i nieustępliwość na korcie.

Starcie Świątek z młodą Czeszką zapowiadało się emocjonująco, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich poprzednią konfrontację na początku roku w Melbourne.

Świątek od początku stawiała czoła wyzwaniom, borykała się z błędami i grą serwisową. Noskova wykorzystała przewagę, przełamując już w trzeciej partii. Pomimo przewagi 4:2, 40:15, Świątek walczyła, zdobywając dwanaście punktów z rzędu i zabezpieczając seta.

CZYTAJ: Polscy lekkoatleci dominują na Mistrzostwach Świata w ciekawej dyscyplinie

Porażka w pierwszym secie wyraźnie obniżyła morale Noskovej, a Świątek kontynuowała swój znakomity występ. W rezultacie Noskova uległa porażce w drugim secie, przegrywając 0:6 w zaledwie 28 minut.

CZYTAJ: Lider Bayernu mówi o swojej przyszłości w klubie

Iga Świątek – Linda Noskova 2-0 (6-4, 6-0)