Vinicius Junior zadedykował hat-tricka swojemu największemu idolowi, znanemu piłkarzowi

4
Brazylijczyk strzelił hat-tricka w meczu z Barceloną i złożył hołd legendzie Los Blancos. (zdjęcie: preeti, x)

Vinicius Junior zadedykował swojego hat-tricka w meczu Realu Madryt z Barceloną w Superpucharze Hiszpanii swojemu „idolowi” Cristiano Ronaldo.

Vinicius Junior potwierdził dominację, dwukrotnie trafiając do siatki w ciągu pierwszych dziesięciu minut starcia Realu Madryt z Barceloną podczas Superpucharu Hiszpanii. Jego radość, przypominająca kultowy „Siuuu” Cristiano Ronaldo, dodała uroku bramkom, nadając ton imponującemu występowi Realu. Vinicius zapewnił sobie hat-tricka, trafiając trzeciego gola do siatki z rzutu karnego, dzięki czemu Real Madryt do przerwy prowadził 3:1.

CZYTAJ: Real Madryt zmiażdżył Barcelonę! Vinicius Junior bohaterem meczu

Brazylijski napastnik, który przegapił szansę dzielenia boiska na Santiago Bernabeu z Ronaldo w związku z przeprowadzką tego ostatniego do Juventusu w 2018 roku, wyraził swój podziw dla portugalskiego mistrza.

Vinicius Junior powiedział po meczu: „Dzisiejsza uroczystość jest hołdem złożonym mojemu wzorowi do naśladowania i mojemu idolowi Cristiano Ronaldo.”

Vinicius Junior, który dołączył do Realu Madryt z Flamengo, jest zagorzałym fanem Ronaldo i z dumą podąża śladami pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Mimo że nie miał okazji grać u boku Ronaldo, Vinicius stał się kluczową postacią dla Los Blancos, strzelając kluczowe gole, w tym zwycięski gol w finale Ligi Mistrzów w 2022 roku.

Niedawne starcie o Superpuchar Hiszpanii z odwiecznym rywalem Barceloną w Arabii Saudyjskiej pokazało Viniciusa z najlepszej strony. Brazylijczyk zdobył hat-tricka w pierwszej połowie na stadionie Al-Nassr, na którym obecnie gra Cristiano Ronaldo.

CZYTAJ: Robert Lewandowski prowokował gwiazdę Realu Madryt. Wszystko uwieczniły kamery

Brazylijski napastnik uhonorował Ronaldo słynnym „Siuu” po strzeleniu swojego pierwszego gola w meczu. Vinicius Junior wyraził radość po meczu, stwierdzając: „Dzisiejsze świętowanie jest poświęcone mojemu wzorowi do naśladowania, Cris, ponieważ jest moim idolem, a teraz tu gra. Mieszkańcy Arabii Saudyjskiej darzą mnie szczególną miłością i jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, co dzisiaj zrobiliśmy. Pokonanie Barcelony 4:1 jest bardzo trudne, a dzisiaj zagraliśmy niemal perfekcyjnie.”

Choć Vinicius przyznaje, że ma jeszcze długą drogę do osiągnięcia statusu legendarnego Ronaldo, 23-latek dał się już poznać jako jeden z najbardziej obiecujących talentów światowego futbolu. W miarę rozwoju swojej kariery, Vinicius będzie prawdopodobnie miał wiele okazji, aby złożyć hołd swojemu bohaterowi z dzieciństwa, Cristiano Ronaldo.