AC Milan zwyciężył w hicie Serie A!

3
Ciekawy hit Serie A. AS Roma przegrała z AC Milanem. (zdjęcie: lega serie a, x)

Christian Pulisic, pokazał swoje umiejętności twórcze, gdy AC Milan odniósł znaczące zwycięstwo 3:1 nad AS Romą, utrzymując pogoń blisko szczytu Serie A.

Chociaż Pulisic nie trafił ani razu do siatki, ogólny występ AC Milanu zapewnił istotne zwycięstwo w trwającej walce o dominację w lidze.

CZYTAJ: Robert Lewandowski prowokował gwiazdę Realu Madryt. Wszystko uwieczniły kamery

AC Milan wcześnie wyszedł na prowadzenie dzięki nieoczekiwanemu wkładowi, pomocnikowi Yacine Adli. Francuz, który strzelił swojego pierwszego gola od czasu dołączenia do Milanu, umiejętnie przedostał się w pole karne, po czym oddał precyzyjny strzał, zapewniając gospodarzom prowadzenie 1:0.

Wykorzystując dominację w pierwszej połowie, AC Milan powiększył przewagę w 56. minucie dzięki bramce Oliviera Girouda. Mimo że Roma zmniejszyła przewagę po rzucie karnym Leandro Paredesa w 69. minucie, Milan pozostał niewzruszony. Theo Hernandez przypieczętował wynik w 84. minucie.

Triumf ten oznaczał istotne odbicie dla AC Milanu, który spotkał się z rozczarowaniem po odpadnięciu z Coppa Italia w środku tygodnia. Porażka nastąpiła po eliminacji z Ligi Mistrzów, przez co Liga Europy i Scudetto stały się głównymi celami Rossoneri na drugą połowę sezonu.

W meczu AC Milan vs AS Roma – po bramkach Yacine Adli, Oliviera Girouda i Théo Hernándeza – w zespole po raz pierwszy w historii Serie A 3 różnych francuskich zawodników strzeliło gola w jednym meczu.

Podczas gdy lewa flanka Milanu, prowadzona przez Hernandeza i Rafaela Leao, zapewniła większość ataku, Pulisic wniósł znaczący wkład. Pomimo niewykorzystania kilku okazji, w tym szansy stworzonej przez Girouda, obecność Pulisica dodała dynamiki atakującym manewrom Milanu.

CZYTAJ: Mateusz Rudyk wicemistrzem Europy! Wielki sukces Polaka

Christian Pulisic wraz z Rafaelem Leao ustąpili miejsca w 79. minucie, torując drogę do wejścia gwiazdy reprezentacji Stanów Zjednoczonych Yunusa Musaha i napastnika Noaha Okafora.

Stała obecność AC Milanu u szczytu Serie A wymaga kontynuowania zwycięskiej ścieżki. Ich najbliższe spotkania obejmują sobotnie wyjazdowe starcie z Udinese, a tydzień później mecz u siebie z Bologną. Rossoneri są gotowi sprostać stojącym przed nimi wyzwaniom, walcząc o chwałę w Serie A przeciwko potężnym rywalom, Juventusowi i Interowi.