W zastępstwie Neymara – Lionel Messi i Kylian Mbappe – świetny duet w meczu PSG z Marsylią

13
Zabójczy duet PSG; Zdjęcie: FC Barcelona Naród Kibiców: Twitter

PSG udowodniło, że ma dwóch najlepszych piłkarzy na świecie. Paryżanie mogą polegać na swoich gwiazdach, które przejmują inicjatywę w wielkich momentach.

W meczu z Marsylią PSG odniosło zwycięstwo 3-0, które daje im osiem punktów przewagi na szczycie tabeli Ligue 1.

Po pierwszych 20 minutach PSG eksplodowało. Mbappe zdobył pierwszą bramkę po podaniu Messiego.

Przeczytaj jeszcze: Ten Hag i Ferguson świętowali zdobycie pierwszego od sześciu lat trofeum dla Manchesteru United

Messi poszedł za ciosem, tym razem wykorzystując dośrodkowanie Mbappe, dając liderom Ligue 1 prowadzenie 2:0. Proste wykończenie 35-latka, było jego 700 golem na klubowym poziomie. Pozostał tylko jeden gol do wyrównania rekordu wszech czasów Cristiano Ronaldo.

Zobacz jeszcze: Wiadomość weekendu – Piotr Żyła mistrzem świata na skoczni normalnej w Planicy

Duet ponownie trafił po przerwie. Messi, podkręconym lobem podał piłkę w kierunku Mbappe. Napastnik, strzelił, zdobywając swoją 200. bramkę w koszulce PSG – zrównał się z Edinsonem Cavanim jako rekordzistą wszech czasów klubu.

Marsylia miała kilka szans w drugiej połowie, ale Gianluigi Donnarumma wykonał serię ładnych interwencji, a linia defensywna PSG spisywała się całkiem nieźle.

Pomimo całej krytyki skierowanej pod adresem PSG i trenera Christophe’a Galtiera, liderzy Ligue 1 wciąż mają Mbappe i Messiego.