3
Brat Wayne’a Rooneya, John, strzelił rewelacyjnego gola z połowy boiska! (zdjęcie: United Reigns, X)

John Rooney naśladuje kultowy styl brata Wayne’a i udało mu się strzelić rewelacyjnego gola z połowy boiska dla Macclesfield, odzwierciedlając talent piłkarski tej rodziny.

Podążając śladami swojego znakomitego brata Wayne’a Rooneya, John Rooney trafił na pierwsze strony gazet po sensacyjnym golu dla Macclesfield F.C. Oszałamiający strzał tego pomocnika z 42 metrów podczas niedawnego remisu 1:1 z Basford odzwierciedla niesamowitą umiejętność gry na dystansie, z której słynie jego starszy brat.

CZYTAJ: Union Berlin ogłasza pierwszą w historii kobietę, która została asystentką trenera!

Dzięki bramce Johna, zaczęto wspominać kultowe gole Wayne’a ze znacznych odległości w trakcie jego słynnej kariery. Rozpocząwszy od wślizgu w środku pola, John rozpoczął odważny drybling w kierunku linii środkowej, wykorzystując moment, w którym dostrzegł bramkarza poza linią boiska. Mistrzowskim uderzeniem z 42 metrów, John odtworzył styl przypominający pamiętne bramki Wayne’a z dystansu, przywołując obrazy oszałamiających bramek Wayne’a dla Manchesteru United, Evertonu i DC United.

Podobieństwo do spektakularnych bramek Wayne’a natychmiast skłoniło fanów do porównań, a tym samym skłoniło fanów do zdumienia, że John potrafi naśladować niezwykły styl strzelania bramek swojego brata.

Poza dziedzictwem Rooneya, Macclesfield, klub wskrzeszony po upadku w 2020 roku, może poszczycić się intrygującą konfiguracją. Takie postacie jak Robbie Savage, pełniący funkcję dyrektora sportowego i Alex Bruce, zarządzający zespołem, a także obecność Papiss Cisse, kultowego bohatera z Newcastle, na sesjach treningowych, podkreślają odrodzenie się klubu w angielskich kręgach piłkarskich.

CZYTAJ: Mbappé wyprzedził Zlatana Ibrahimovicia i Edena Hazarda w księdze rekordów Ligue 1

Zapierający dech w piersiach gol Johna Rooneya z połowy boiska zachwycił fanów i stał się świadectwem trwałego dziedzictwa wyjątkowego talentu rodziny Rooneyów. Jego gol odzwierciedlał kultowe uderzenia Wayne’a i pokazał niesamowitą umiejętność strzelania z niezwykłych dystansów, umacniając piętno rodziny w piłkarskim świecie. Ten uderzający wyczyn uwydatnił nie tylko indywidualne umiejętności Johna, ale także niezatarty ślad pozostawiony przez nazwisko Rooney w sporcie.