Właściciel Hull City potwierdza umowę z piłkarzem Liverpoolu

4
Fábio Carvalho wybrał nowy klub po nieudanym wypożyczeniu w RB Lipsk. (zdjęcie: remy, X)

Właściciel Hull City, Acun Ilicali, potwierdził, że Tygrysy wypożyczyły napastnika Liverpoolu Fabio Carvalho na pozostałą część sezonu.

21-latek został powołany do Liverpoolu na początku tego miesiąca po nieudanym okresie spędzonym w RB Lipsk w pierwszej połowie sezonu 2023/24, w którym w 15 meczach nie zdobył ani jednej bramki ani nie asystował.

CZYTAJ: Obrońca przedłużył kontrakt z Newcastle United do 2025 roku

Nawet biorąc pod uwagę fakt, że Mohamed Salah startuje w Pucharze Narodów Afryki, a Ben Doak wypada z gry z powodu kontuzji kolana, Carvalho na Anfield plasuje się na liście poniżej Cody’ego Gakpo, Luisa Diaza, Darwina Nuneza i Diogo Joty.

W rezultacie, Liverpool zabiegał o kolejne wypożyczenie byłego zawodnika Fulham na drugą połowę sezonu i typowano, że będzie on wracał na Craven Cottage na następne sześć miesięcy.

Uważa się, że Wolverhampton Wanderers również wykazali zainteresowanie tymczasowym przejęciem Carvalho, a Liverpool pragnął transferu portugalskiego napastnika, aby zmaksymalizować jego szanse na regularne minuty.

Mówi się, że zainteresowanie transferem wyraziły Leicester City, Southampton i Leeds United, ale wcześniej w poniedziałek informowano, że Hull City jest blisko schwytania Carvalho, który rozmawiał już z głównym trenerem Tygrysów Liamem Roseniorem.

Hull City ma już w swoich szeregach jednego zawodnika należącego do Liverpoolu, Tylera Mortona, o którym mówi się, że odegrał kluczową rolę w przekonaniu Carvalho, aby dołączył do niego na MKM Stadium, a Ilicali potwierdził dla Sky Sports News, że ogłoszenie transferu jest bliskie.

„Uzgodniliśmy z nim wszystkie warunki. Bardzo się cieszę, że będzie nosił koszulkę Hull City. Wszystko prawie gotowe. Trzeba jeszcze tylko to ogłosić, to wszystko. Klub to zrobi” – powiedział Ilicali.

„Tak wiele klubów go chciało, a on nas wybrał. To ze względu na sposób, w jaki gramy. Liam Rosenior ma na to duży wpływ, grając ładny futbol.”

„On chce udać się do miejsca, w którym będzie czerpał przyjemność z gry w piłkę nożną. Hull City to dla niego najlepsze miejsce do doskonalenia swojego talentu. Jesteśmy fantastycznym klubem z fantastycznymi zawodnikami i fantastycznym trenerem. Wszystko jest tu takie dobre”.

CZYTAJ: Juventus rezygnuje z dwóch ważnych transferów

Carvalho w niezapomniany sposób otworzył swoje konto w Premier League dla Fulham pod koniec sezonu 2020/21, strzelając gola w przegranym meczu 1:3 z Southampton dla już zdegradowanego Fulham, który dzięki wysiłkom napastnika od razu wrócił na czołową pozycję.

Carvalho strzelił 10 goli i osiem asyst w 36 meczach o mistrzostwo dla drużyny Marco Silvy w sezonie 2021–2022, a następnie odszedł do Liverpoolu za początkowe 5 milionów funtów, które po dodatkach może wzrosnąć do 7,7 miliona funtów.

Podczas pierwszych kilku tygodni na Anfield, reprezentant Portugalii do lat 21 zdobywał bramki w kolejnych meczach z Bournemouth i Newcastle United, zdobywając zwycięskiego gola po kontuzji przeciwko temu drugiemu, a także zdobywając gola podczas porażki w Pucharze EFL z Manchesterem City.

Jednak Klopp rzadko wybierał Carvalho w drugiej połowie sezonu, a podczas swojego niefortunnego pobytu w RB Lipsk zaliczył on w sumie trzy starty, grając zaledwie 158 minut w Bundeslidze.