Wyjątkowe osiągnięcie Novak Djokovicia

9
Djoković po raz 19. pokonał Monfilsa; zdjęcie: Actufirst: Twitter

Novak Djoković pokonał Gaela Monfilsa i awansował do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati. Jednocześnie 36-latek po raz kolejny zapisał się w historii tenisa.

Francuski tenisista po raz 19 zmierzył się z bardzo trudnym zadaniem. Syanął do walki przeciwko Novakowi Djokovicowi i przegrał z serbskim mistrzem Wielkiego Szlema po raz 19.

Djoković w swoim stylu łączył skuteczność z niesamowitą efektywnością. W pierwszym secie pokonał Monfilsa do trzech.

Przeczytaj: Szalony rewanż w wykonaniu Legii Warszawa

W drugiej partii Novak prowadził już 5:0. Monfilsowi ostatecznie udało się ugrać jedynie dwa gemy. Cały mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:2 na korzyść reprezentanta Serbii.

Djoković po raz 19 pokonał Monfilsa, nie ponosząc przy tym ani jednej porażki. To największa dysproporcja w historii męskiego tenisa, biorąc pod uwagę pojedynki, w których triumfował tylko jeden zawodnik. Wcześniej rekord należał do Rafaela Nadala, który wygrał 18 spotkań z Richardem Gasquetem.

„Przypuszczam, że jego gra mi odpowiada” – powiedział po meczu Djokovic. „Miło go znowu zobaczyć. Nie graliśmy przeciwko sobie od wielu lat. Wspaniale jest widzieć go z powrotem na wysokim poziomie.” Monfils, były numer sześć na świecie, był ostatnio spowolniony przez kontuzje. Nierównouprawnieni rywale rozegrali swój pierwszy pojedynek w 2005 roku na US Open.

Przeczytaj: Lech przegrywa w rewanżu ze Spartakiem Trnawa i odpada z pucharów

W Cincinnati Djokovic spotka się w ćwierćfinale z Amerykaninem Taylorem Fritzem w sobotni wieczór.

Mistrz US Open i Wimbledonu Carlos Alcaraz również jest w wyścigu i zdołał wygrać trzy sety z Amerykaninem Tommym Paulem.

To samo dotyczy Aleksandra Zwieriewa (Hamburg), który pokonał swojego rywala Daniiła Miedwiediewa (Rosja).