Z piekła do nieba! Magda Linette ograła półfinalistkę Australian Open

5
0:6 i zwrot akcji. Magda Linette triumfuje, Polka ograła półfinalistkę Australian Open. (zdjęcie: Strona fanów Magdy Linette, x)

Magda Linette, polska sensacja tenisa, odniosła decydujące zwycięstwo na turnieju w Charleston, pokonując Dayanę Yastremską 2:1. To zwycięstwo oznacza pierwszy ciągły sukces Linette od zeszłej jesieni. Teraz Polka zmierzy się w trzeciej rundzie z czołową rozstawioną Jessicą Pegulą.

Pomimo trudnego początku i porażki 0:6 w pierwszym secie, Linette pokazała, że potrafi się odbić i wygrać. Dostosowując strategię, poprawiła serwis i w drugim secie trzykrotnie przełamała Yastremską i wyrównała. W ostatnim secie Linette była w najlepszej formie, nie pozwalając Yastremskiej na przełamanie i zapewniając sobie zwycięstwo 6:3 po zdecydowanej przewadze w szóstym gemie.

CZYTAJ: Brighton pobiło rekord angielskiej piłki. Świetne wyniki klubu Premier League

Kolejna przeciwniczka Linette, Jessica Pegula, wyszła zwycięsko z zaciętego meczu z Amandą Anisimovą.

Magda Linette – Dayana Yastremska 2-1 (0:6, 6:4, 6:3)

CZYTAJ: Gwiazda Girony i reprezentacji Ukrainy przykuła uwagę czołowych klubów