Zakończyła się przygoda Igi Świątek z Tokio

3
Iga Świątek w 2. rundzie Australian Open! (zdjęcie: Chance Leigh Haye, twitter)

Iga Świątek w turnieju WTA w Tokio zakończyła swoją przygodę w ćwierćfinale, gdy musiała zmierzyć się z trudnym wyzwaniem ze strony Veroniki Kuderemetovej, która zapewniła sobie pierwsze w karierze zwycięstwo nad polską tenisistką.

W pierwszym secie Świątek walczyła od samego początku, co doprowadziło do wczesnej przerwy Kuderemetovej. Świątek popełniała błędy i jej przeciwniczka osiągnęła podwójną przewagę, prowadząc 0-3. Mimo walecznej walki, Świątek nie była w stanie odwrócić losów spotkania i Kuderemetova zwyciężyła w secie 6:2.

CZYTAJ: Robert Lewandowski ma wrócić do podstawowego składu Barcelony

Jednak w drugim secie nastąpiła niezwykła zmiana, gdy Świątek przegrupowała się i stopniowo budowała prowadzenie, pokazując swoją charakterystyczną precyzję i umiejętności. Udało jej się zapewnić sobie kluczowe przełamanie, a set zakończył się wynikiem 6:2 na jej korzyść, co pozwoliło jej wrócić do gry.

Decydujący set rozpoczął się od kolejnych błędów Świątek, w tym dwóch podwójnych błędów serwisowych, które pozwoliły Kuderemetovej przełamać i objąć prowadzenie 2:1. Pomimo kilku pełnych napięcia chwil, Kuderemetova zachowała spokój i utrzymała serwis. Świątek nieprzerwanie popełniała błędy, a Kuderemetova zakończyła trzeciego seta 6:4, zapewniając ostatecznie zwycięstwo w trzech setach.

To zwycięstwo było pierwszym w historii zwycięstwem Kuderemetovej nad Świątek, kończącym imponującą passę Polki czterech wygranych meczów przeciwko Kudermetovej.

Veronika Kudermetova po pierwszym meczu z Igą Świątek po 4 porażkach z rzędu: „Starałam się po prostu wierzyć, że mogę ją pokonać. Dzisiaj to się stało. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać jeden mecz.”

Iga Świątek – Veronika Kudiermietowa 1-2 (2-6, 6-2, 4-6)

CZYTAJ: Manchester United podjął decyzję w sprawie Antony’ego. Klub wydał oświadczenie

Iga Świątek została w pobliżu, aby rozdawać autografy po porażce z Kudermetovą w Tokio.

Możesz wiele powiedzieć o charakterze po tym, jak zachowuje się w trudnych chwilach. Iga jest zawsze łaskawa.