Zwycięzca meczu odmówił przedłużenia kontraktu z Arsenalem

8
Dyrektor sportowy Barcelony Deco wykluczył spekulacje, że Mikel Arteta mógłby być rozważany jako następca Xaviego. (zdjęcie: Arsenal, x)

Ma na swoim koncie 63 mecze w stroju Arsenalu (7 goli, 7 asyst), jest prawdziwym Kanonierem po tym, jak awansował w szeregach akademii. Mikel Areta nie dał 23-latkowi zbyt wielu okazji na boisku w tym sezonie, ale chce poprowadzić prawe skrzydło do przodu. Reiss Nelson odmówił przedłużenia kontraktu.

Do tej pory Nelson rozegrał nieco ponad 500 minut gry w tym sezonie, ale wyrobił sobie markę dzięki swoim występom. W meczu z Nottingham Forest, 23-latek spisał się równie dobrze, zdobywając dwa gole i asystując.

CZYTAJ: Całkowicie zaskakująca oferta z klubu Premier League

Punktem kulminacyjnym było jednak spotkanie z Bournemouth w marcu, kiedy skrzydłowy został wprowadzony do meczu. Arsenal przegrywał 0:2, gdzie Kanonierzy odwrócili losy meczu, a Nelson strzelił zwycięskiego gola 3:2 po siedmiu minutach doliczonego czasu gry.

Według dziennikarza transferowego Romano i różnych angielskich mediów, Nelson niedawno odrzucił ofertę przedłużenia umowy z Arsenalem. Ponieważ kontrakt wygasa tego lata, kilka klubów wyraziło zainteresowanie zawodnikiem.

Brighton, Aston Villa, Fulham i West Ham powalczą o niego, według Calciomercato, agent Nelsona był w kontakcie z AC Milan, który podobno jest zainteresowany podpisaniem umowy z 23-latkiem.

CZYTAJ: Otwiera drzwi możliwości dla talentów defensywnych

Negocjacje między Arsenalem a Nelsonem trwają, a decyzja ma zostać podjęta po zakończeniu sezonu. Przy tak wielu solidnych opcjach czekających na Nelsona, Arsenal ma duże zadanie, aby przekonać 23-latka do pozostania.