Triumf reprezentacji Polski w piłce siatkowej w Rotterdamie

2
Brawo Biało-Czerwoni! Reprezentacja Polski kończy drugi turniej VNL2023 zwycięstwem nad Włochami! (zdjęcie: Polska Siatkówka, Twitter)

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej prowadzona przez trenera Nikolę Grbića z sukcesem zakończyła w Rotterdamie drugi turniej Ligi Narodów. Drużyna szukała odkupienia za porażkę w zeszłorocznym finale mistrzostw świata, pokonując Włochy 3-1 (25-19, 28-26, 18-25, 25-20).

Polska zaprezentowała znacznie lepszy wynik w porównaniu z poprzednim meczem ze Stanami Zjednoczonymi. Dzięki Wilfredo Leonowi, uniknęli błędów w serwowaniu. Seta jednak zdecydowanie wygrała drużyna Włochów 25:19.

CZYTAJ: Bartosz Zmarzlik triumfuje w Grand Prix Polski, powiększa prowadzenie w mistrzostwach

Set II (28-26)

Polska kontynuowała mocną grę po krótkiej kontuzji Pawła Zatorskiego, któremu udzielono pomocy medycznej. Bartosz Kurek po raz kolejny stanął na wysokości zadania, przy znaczącym udziale Tomasza Fornala i Wilfredo Leona. Polska wygrała zaciętego seta z wynikiem 28:26.

Set III (18-25)

Włochy zdominowały ten set, ustanawiając wczesne prowadzenie 4:0. Polska starała się ich dogonić, ale ich ogólny wynik spadł, w przeciwieństwie do ich włoskich odpowiedników. Doskonała gra Simone Anzani, który zdobył sześć punktów w tym secie, zapewniła Włochom wygodne zwycięstwo 25:18.

CZYTAJ: Lionel Messi w końcu przerwał milczenie na temat swoich relacji z niektórymi fanami PSG

Set IV (25-20)

Czwarty set był bardzo wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie więcej niż jednym punktem. Polska objęła prowadzenie 13:11 i powiększyła je do siedmiopunktowej przewagi. Mimo kilku napiętych chwil, polska drużyna wytrzymała presję, a Jakub Kochanowski przypieczętował zwycięstwo kończącym mecz asem, zapewniając seta 25:20 i zwycięstwo całego meczu 3:1.

Udana kampania polskiej drużyny w Rotterdamie

Reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła drugi turniej Siatkarskiej Ligi Narodów w Rotterdamie mocnym akcentem, zajmując czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Kolejne mecze drużyny odbędą się od 5 lipca w Pasay City na Filipinach, gdzie zmierzą się ze Słowenią, Brazylią, Kanadą i Japonią.