Triumf polskiej siatkówki: imponujący start w Lidze Narodów

3
Włoszki pokonane! Polskie siatkarki efektownie rozpoczęły Ligę Narodów. (zdjęcie: Janek#NaszaPolska, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet rozpoczęła występy w Lidze Narodów od spektakularnego zwycięstwa nad Włochami w Antalyi w Turcji, wygrywając 3:0.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla polskiej drużyny, która już na początku wyszła na prowadzenie 5:1. Włoszki szybko jednak nadrobiły zaległości i uzyskały znaczną przewagę 21-16. Polki walczyły zaciekle, broniąc dwa sety i pchając grę na dodatkowe punkty. Pod wodzą Stefano Lavariniego, Polki wygrały pierwszego seta 28:26.

CZYTAJ: Hubert Hurkacz w ćwierćfinale! Wspaniałe widowisko w Rzymie

Znakomite występy Biało-Czerwonych w drugim secie

Agnieszka Korneluk znakomicie zaprezentowała się w drugim secie, skutecznie blokując ataki Włoszek i zdobywając bramki z szybkich setów. Malwina Stysiak także pokazała niezwykłą skuteczność w atakach. Mimo prowadzenia 21:16, Włoszki zaczęły zmniejszać przewagę, podnosząc wynik do 23:24. Na szczęście dla Polek, błąd włoskiego serwisu zapewnił im seta na 25:23.

W trzecim secie włoska drużyna po licznych błędach miała trudności z utrzymaniem niewielkiego prowadzenia. Polskie graczki wykorzystały te błędy, ostatecznie wygrywając seta 25:21 i zapewniając sobie piękne zwycięstwo w meczu.

CZYTAJ: Pomocnik Włoch nie pojawi się na Euro 2024 z powodu kontuzji