Lionel Messi wygrał drugi tytuł z Interem Miami

4
Lionel Messi z kolejnym trofeum w Interze Miami. (zdjęcie: Extra Time Indonesia, x)

W nocy 3 października, w meczu sezonu zasadniczego MLS, Columbus Crew zmierzyło się z Interem Miami.

W pierwszej połowie, legendarny argentyński napastnik Lionel Messi skradł show, strzelając dwie bramki w 45. i 45+5. minucie. Po przerwie, Columbus Crew zmniejszył stratę, ale Inter Miami szybko odpowiedziało. W 48. minucie Luis Suarez zdobył trzeciego gola dla Interu Miami.

Columbus Crew odpowiedział drugim golem, ale nie zdołał wyrównać wyniku. Inter Miami zapewniło sobie zwycięstwo 3:2. Co więcej, to zwycięstwo ukoronowało Messiego jego drugim tytułem w Interze Miami — Supporters’ Shield (Tarcza Kibiców).

Napastnik Interu Miami, Lionel Messi, zdobył dwie bramki w wygranym 3:2 meczu z Columbus Crew, pomagając klubowi po raz pierwszy zdobyć Tarczę Kibiców MLS.

CZYTAJ: Salah pobił rekord i przeszedł do historii Ligi Mistrzów

Zwycięstwo Interu Miami oznacza, że ​​klub zakończy sezon na szczycie tabeli i zdobędzie Tarczę Kibiców – przyznawaną klubowi MLS z najlepszym wynikiem w sezonie regularnym – po raz pierwszy od debiutu w 2020 roku.

Trofeum jest 46. trofeum Messiego w jego błyskotliwej karierze dla klubu i kraju.

Zajmując pierwsze miejsce w tabeli, Inter Miami zapewniło sobie przewagę w play-offach posezonowych.

„Pierwszy cel został osiągnięty, teraz musimy pomyśleć o tym, co dalej” — powiedział Messi.

„Pierwsza runda to trzy mecze, ale potem jest jeden mecz i wszystko może się zdarzyć. Ale mamy wielką przewagę, ponieważ wszystkie mecze rozgrywamy u siebie, a tego właśnie szukaliśmy. Jesteśmy bardzo silni u siebie”.

CZYTAJ: Lewandowski dołączył do Ronaldo w historii Ligi Mistrzów z rekordowymi golami

Inter Miami potrzebuje dwóch zwycięstw w dwóch ostatnich meczach ligowych, aby pobić rekord MLS pod względem liczby punktów w sezonie regularnym, który obecnie wynosi 73 punkty zdobyte przez New England Revolution w 2021 roku.