Alcaraz wygrywa pierwszy turniej od czasu US Open

18

Carlos Alcaraz wrócił do gry po kontuzji i zapewnia, że chce odzyskać miejsce lidera w rankingu ATP, które stracił na rzecz Novaka Djokovica. Poczynił ku temu pierwsze kroki, wygrywając pierwszy turniej (Argentina Open) od czasu triumfu w US Open.

Carlos Alcaraz zdobył swój pierwszy tytuł od swojego przełomowego triumfu w US Open, pokonując Camerona Norrie do zera setach na Argentina Open. Alcaraz pokonał Norrie 6-3, 7-5. Po wygraniu pierwszego seta w 36 minut Alcaraz równie szybko pokonał Norrie w drugim secie. Brytyjczyk stawiał chwilowy opór, gdy Hiszpan serwował o mistrzostwo przy stanie 5-4. Alcaraz złamał Norriego drop-shotem.

Rozgrywany na mączce turniej Argentina Open był pierwszym, w którym wystartował Alcaraz od czasu swojej kontuzji. Kontuzjowana prawa noga wykluczyła Alcaraza z Australian Open, a Novak Djokovic odzyskał przez to pierwsze miejsce w rankingu.

Alcaraz będzie teraz bronić tytułu w Rio Open.