Arsenal ustanowił w tym sezonie rekord Premier League

4
Premier League: Arsenal efektowanie pokonał Chelsea. Wyścig o mistrzostwo Anglii trwa. (zdjęcie: Arsenal Revealed, x)

Arsenal grał z Chelsea na Emirates Stadium w meczu 29. rundy Premier League.

Na gola nie trzeba było długo czekać: Kanonierzy objęli prowadzenie w 4. minucie dzięki Leandro Trossardowi. Arsenal zmiażdżył Chelsea 5:0 w derbach Londynu i pewnie trzyma się pierwszego miejsca.

Arsenal ustanowił rekord Premier League

Co ciekawe, Arsenal strzelił 11 goli w pierwszych 15 minutach meczów Premier League w tym sezonie, więcej niż jakikolwiek inny zespół w lidze.

Dla Trossarda był to jego 15. gol w bieżącym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Do tego belgijski skrzydłowy ma na swoim koncie 2 asysty.

CZYTAJ: „Nie miałem takiego zaufania” – Mourinho o pracy Ten Haga w Man United

Obecnie Arsenal jest na szczycie ligowej tabeli, wyprzedzając Liverpool o 3 punkty, a Manchester City ma cztery punkty straty do lidera.

CZYTAJ: Liverpool walczy z czołowymi klubami o zatrudnienie trenera drużyny Ligue 1