Bayern Monachium przegrał na własnym boisku!

5
Podział w szatni Bayernu. (zdjęcie: Channels Television, x)

Bayern Monachium przegrał na Allianz Arena z Werder Brema (0:1) i pozwolił Bayerowi Leverkusen wyjść na prowadzenie w Bundeslidze.

Potężna sensacja w meczu Bayernu. Może ich to kosztować mistrzostwo!

Bayern Monachium poniósł w niedzielę niewielką porażkę 0:1 z Werder Brema. Wynik ten uzyskany w 18. kolejce Bundesligi oznacza poważną porażkę aktualnych mistrzów, pozwalając Bayerowi Leverkusen zwiększyć przewagę na szczycie tabeli.

Mecz charakteryzował się słabym występem zwykle dominującej drużyny Bayernu. Thomas Müller, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników drużyny, w swojej analizie po meczu nie przebierał w słowach. Ubolewał nad brakiem intensywności i emocji zespołu, które były cechami charakterystycznymi ich sukcesów w ostatnich latach. Müller zwrócił uwagę, że zespołowi brakowało niezbędnego zapału i ducha, aby odnieść zwycięstwo, stwierdzając, że nie zasługiwali na zwycięstwo sądząc po występie przez większość 90 minut.

Podobne zdanie miał trener Bayernu Monachium, Thomas Tuchel. Menadżer wyraził swoje rozczarowanie wysiłkiem zespołu, szczególnie podkreślając pierwsze 70 minut meczu, w których miał wrażenie, że zespół nie grał z zamiarem zwycięstwa. Według Tuchela, dopiero w ostatnich 20 minutach nastąpiła zauważalna zmiana w podejściu zespołu, ale wtedy było już za późno. Trener skrytykował drużynę za statyczność, zbyt łatwą utratę posiadania piłki i nieostrożne odbiory. Tuchel uznał porażkę za sprawiedliwy wynik, powołując się na to, że zaledwie 20 minut celowej gry to za mało, aby zapewnić sobie zwycięstwo w lidze tak konkurencyjnej jak Bundesliga.

CZYTAJ: Historyczne zwycięstwo Hurkacza zapewnia mu awans do ćwierćfinału Australian Open

Ta porażka stanowi znaczący cios w dążeniach Bayernu Monachium do kontynuowania niezwykłej passy 11 tytułów mistrza Bundesligi z rzędu. Znajdują się teraz w trudnej sytuacji, zajmując drugie miejsce w ligowej tabeli, tracąc siedem punktów do obecnego lidera, Bayera Leverkusen, który ma 48 punktów. Bayern ma jednak przed sobą mecz, który może okazać się kluczowy w wyścigu o tytuł.

Ten mecz wyraźnie przypomniał nam o nieprzewidywalności i konkurencyjności Bundesligi, w której nawet najbardziej dominujące drużyny nie są odporne na nieszczęścia. Bayern Monachium będzie musiał szybko się przegrupować i ponownie znaleźć zwycięską formułę, jeśli chce zmniejszyć przewagę nad Bayerem Leverkusen i utrzymać nadzieję na tytuł.

CZYTAJ: Thomas Tuchel zdradził, gdzie czuje się bardziej doceniony – w Chelsea czy Bayernie Monachium

Bayern Monachium przegrał u siebie mecz Bundesligi bez zdobycia gola zaledwie drugi raz w ciągu ostatnich ośmiu sezonów:

• 0-3 vs. Mönchengladbach (2018);
  • 0-1 vs. Werder Bremen (2024)

Do prowadzącego Bayera Leverkusen tracą obecnie siedem punktów.