Historyczne zwycięstwo Hurkacza zapewnia mu awans do ćwierćfinału Australian Open

10
Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze w ćwierćfinale Australian Open! (fot. tvp sport)

Polski tenisista Hubert Hurkacz zapisał się w historii tenisa niezwykłym występem na Australian Open, osiągając swój najlepszy w historii wynik w turnieju Wielkiego Szlema. 26-latek jest teraz przygotowany na ćwierćfinałowy pojedynek z Daniiłem Miedwiediewem.

Hurkacz stoczył wymagający mecz z francuskim odkryciem Arthurem Cazaux i zwyciężył w ekscytującym spotkaniu, które zakończyło się 7:6, 7:6, 6:3. Zwycięstwo jest ważnym kamieniem milowym dla Polaka, który wcześniej mierzył się z Cazaux w Wielkim Szlemie u boku innego polskiego zawodnika, Kamila Majchrzaka.

CZYTAJ: Kluby MLS walczą o podpis byłego kultowego bohatera Liverpoolu

W pierwszym secie Hurkacz pokazał swoją odporność i strategiczną grę. Los seta zależał od zaciętego tie-breaka, w którym dziewiąty zawodnik zapewnił sobie trzy punkty setowe, ostatecznie wygrywając z determinacją Cazauxa.

W drugim secie Hurkacz utrzymał dużą przewagę serwisową, a Cazaux miał trudności z utrzymaniem własnej pozycji. Pomimo odporności Francuza w szóstym meczu maratonu, nieustanna presja Hurkacza opłaciła się. Choć Cazaux zdołał zapewnić sobie dwa kluczowe mecze, Hurkacz zdominował drugi tie-break, wygrywając 7:3.

Prośba Cazauxa o pomoc medyczną przed trzecim setem uwypukliła utrzymujące się w jego karierze kontuzje, jednak dzielnie wrócił na kort. Jednak problemy z serwisem trwały nadal, a Cazaux przegrał pierwszą partię. Hurkacz utrzymał dominację, zapewniając spokojny i pozbawiony nerwów awans do ćwierćfinału.

CZYTAJ: Ivan Perišić opuści Tottenham i powróci do korzeni

Hubert Hurkacz – Arthur Cazaux 3-0 (7-6, 7-6, 4-6)