Borussia Dortmund golem Sancho pokonała PSV i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

5
Zimą Jadon Sancho wrócił do Borussii Dortmund. (zdjęcie: B/R Football, x)

Borussia Dortmund gościła PSV w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. W Holandii drużyny zremisowały 1:1, więc obie drużyny były zdeterminowane wygrać i rozstrzygnąć wynik remisu w regulaminowym czasie.

Żółto-czarni zaczęli szybko. Już w 3. minucie Jadon Sancho strzelił swojego pierwszego od 2020 roku gola w Lidze Mistrzów, a asystował mu Julian Brandt. Warto zaznaczyć, że przez całą pierwszą połowę gospodarze mieli pełną kontrolę, natomiast goście prezentowali się blado.

CZYTAJ: Kluby Premier League chcą napastnika Bundesligi, który zachwyca formą

W drugiej połowie PSV przyspieszyło i mecz stał się bardziej wyrównany. Goście stworzyli kilka niebezpiecznych momentów i mogli wyrównać, ale ich wykończenie zawiodło. Borussia Dortmund po raz kolejny trafiła piłkę do siatki: w doliczonym czasie gry Żółto-Czarni przeprowadzili atak, który zakończył się precyzyjnym uderzeniem Marco Reusa.

CZYTAJ: Trener Atlético o awansie drużyny do ćwierćfinału. „Im dedykuję to zwycięstwo”

Tym samym drużyna Edina Terzicia została ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów.