Bramka Bellinghama przeciwko Słowacji ustanowiła nowy rekord reprezentacji Anglii

14
Jude Bellingham uratował Anglię! Fenomenalny gol gwiazdy Realu Madryt. (zdjęcie: Ben Jacobs, x)

Co za gol! Jude Bellingham uratował Anglię i stał się bohaterem meczu!

W ostatniej minucie meczu 1/8 finału Euro 2024 przeciwko Słowacji, pomocnik Jude Bellingham strzelił dla Anglii spektakularny gol z przewrotki, zapewniając swojej drużynie dodatkowy czas, który ostatecznie dał im czas na zwyciężenie spotkania.

21-letni zawodnik Realu Madryt wyrównał wynik po 94 minutach i 34 sekundach, ustanawiając rekord ostatniej bramki zdobytej przez reprezentację Anglii w historii Mistrzostw Europy. Gol ten był jednocześnie pierwszym celnym strzałem Anglii w meczu.

Dla Bellinghama był to drugi gol na Euro 2024, a pierwszy strzelił w meczu fazy grupowej z Serbią (1:0). Ponadto był to trzeci gol Bellinghama w głównych turniejach, wcześniej strzelił gola przeciwko Iranowi na Mistrzostwach Świata 2022.

CZYTAJ: Anglia po raz czwarty z rzędu zagra w ćwierćfinale dużego turnieju

Dzięki temu golowi Jude Bellingham wyrównał rekord Franka Lamparda, wynoszący trzy gole na Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata, dorównując wynikowi Lamparda z Euro 2004.

Jude Bellingham strzelił teraz tyle samo bramek na najważniejszych międzynarodowych turniejach, co Frank Lampard.

CZYTAJ: Real Madryt podjął decyzję o przyszłości dwóch legend