Chelsea pokonała Newcastle w pięciobramkowym meczu

3
Na zakończenie 28. kolejki Premier League odbyło się spotkanie Chelsea - Newcastle. (zdjęcie: Vince™, x)

Chelsea pokonała Newcastle na Stamford Bridge wynikiem 3:2 w 28. rundzie angielskiej Premier League.

W szóstej minucie Chelsea objęła prowadzenie, gola strzelił Nicolas Jackson. Newcastle zdołało jednak wyrównać przed przerwą. W 43. minucie Alexander Isak przyjął piłkę od Bruno Guimaraesa i umiejętnie uderzył zza pola karnego do siatki.

Po przerwie swoje piętno oddał najbardziej płodny zawodnik Chelsea w tym sezonie, Cole Palmer. Były pomocnik Manchesteru City strzelił fenomenalnego gola z 25 metrów.

Mychajło Mudryk rozwiał wszelkie wątpliwości pięć minut po wejściu na boisko z ławki, spektakularnie przedostając się w pole karne, ogrywając bramkarza i wbijając piłkę do pustej siatki.

CZYTAJ: Chelsea wyprzedziła Arsenal w wyścigu o obrońcę Sportingu

Mimo że Jacob Murphy oddał jedną bramkę w 90. minucie, drużynie Eddiego Howe’a nie udało się odrobić strat. Mecz zakończył się 3:2 dla Chelsea.

Pomimo zwycięstwa, Chelsea z jednym meczem do rozegrania pozostaje na 11. miejscu w tabeli Premier League, zaś Newcastle zajmuje dziesiątą pozycję.

CZYTAJ: Główny trener Chelsea odpowiedział, czy rozważa odejście z klubu