Debiut marzeń. Niesamowite statystyki 17-letniego talentu Barcelony w meczu z Napoli

3
Pau Cubarsi – kolejne cudowne objawienie w Barcelonie. (zdjęcie: Barça Hub, x)

Wczoraj 17-letni środkowy obrońca Pau Cubarsi zadebiutował w Lidze Mistrzów w rewanżu 1/8 finału przeciwko Napoli (3:1). Nastolatek rozegrał pełne 90 minut, a UEFA przyznała mu tytuł najbardziej wartościowego gracza meczu.

Pau Cubarsí awansował wspólnie z FC Barceloną do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Hiszpan stał się przy tej okazji najmłodszym debiutantem w historii fazy pucharowej tych elitarnych rozgrywek.

CZYTAJ: Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Cubarsi po meczu otrzymał statuetkę zawodnika meczu. „To był jeden z najlepszych dni w moim życiu” – powiedział 17-latek.

„Cubarsí ma jakość, robi przerwy, tworzy ofensywne zagrania, łączy się z pomocnikami i napastnikami. Po prostu wspaniale jest oglądać jego grę!” – mówił Xavi Hernández.

Według portalu analitycznego WhoScored, Cubarsi rzeczywiście spisał się znakomicie. Poniżej jego statystyki:

• 90 minut;
  • Ocena według WhoScored 7,32.

Wczoraj Barcelona ustanowiła rekord w historii w 1/8 finału Ligi Mistrzów, wystawiając w wyjściowym składzie dwóch zawodników z kategorii U-17. Oprócz Cubarsiego, cały mecz zagrał 16-letni Lamine Yamal.

W sumie Cubarsi rozegrał w tym sezonie już 12 meczów dla Barcelony.

CZYTAJ: Xavi nie gryzie się w język po wygranej Barcelony, odpowiedział na krytykę