Gwiazda Manchesteru City, Erling Haaland, już strzela gole jak szalony w nowym sezonie!

4
Dominik Szoboszlai zdradza „chore” nawyki Erlinga Haalanda. (zdjęcie: Erling Haaland, Twitter)

Napastnik Manchesteru City, Erling Haaland, jest już w imponującej formie, ponieważ poprowadził drużynę do zwycięstwa w meczu przedsezonowym.

Napastnik Manchesteru City, Erling Haaland, był w znakomitej formie, prowadząc drużynę do imponującego zwycięstwa nad Yokohama F. Marinos w Tokio, donosi Goal. W emocjonującym spotkaniu przedsezonowym, Manchester City pokazał swoją waleczność w ataku, wygrywając 5:3, a Haaland przyczynił się do ich sukcesu.

Przeczytaj także: 114-milionowy zawodnik Chelsea, Mychajło Mudryk, w końcu strzelił pierwszego gola

Pomimo nieco powolnego rozpoczęcia kampanii przedsezonowej, Manchester City szybko odnalazł rytm i zintensyfikował ataki. Jednak początek meczu należał do Yokohama F. Marinos, który objął prowadzenie w 27. minucie. Anderson Lopes otworzył wynik po indywidualnej akcji. Strona japońska następnie jeszcze bardziej oszołomiła Manchester City, gdy prowadzenie podwyższył Ken Matsubara.

Jednak podopieczni Pepa Guardioli są znani ze swojej wytrzymałości i determinacji, co po raz kolejny udowodnili na boisku. Piłkarze Manchesteru City ruszyli więc do odrabiania strat. W 40. minucie Julian Alvarez podał do Johna Stonesa, który strzelił bramkę. Następnie Julian Alvarez do asysty dołożył gola, wykorzystując poważny błąd Juna Ichimoriego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej połowie, Guardiola dokonał hurtowych zmian, odświeżając zespół, a wprowadzenie Haalanda okazało się mistrzowskim posunięciem. Płodny napastnik potrzebował zaledwie sześciu minut, aby ogłosić swoje przybycie, gdy w swoim stylu strzelił gola lewą nogą, dając Manchesterowi City prowadzenie.

W 72. minucie Rodri trafił do siatki po uderzeniu z dystansu. W końcówce Rico Lewis i Ortega Moreno nie zrozumieli się we własnym polu karnym. Zamieszanie wykorzystał Kenta Inoue, który zdobył trzecią bramkę dla Yokohamy. W doliczonym czasie gry Joao Cancelo zagrał do Haalanda, a ten ustalił wynik.

Przeczytaj także: Były kolega z drużyny oficjalnie dołącza do Cristiano Ronaldo

Mecz pokazał waleczność Manchesteru City w ataku i umiejętność Erlinga Haalanda do strzelania goli. Ponieważ Manchester City kontynuuje przygotowania do nadchodzącego sezonu, forma norweskiego napastnika będzie dużym wzmocnieniem dla drużyny Guardioli, która będzie dążyć do obrony tytułu Ligi Mistrzów i kontynuowania dominacji w Premier League.