Zakończyła się przygoda Magdaleny Fręch w Australian Open

2
Magdalena Fręch pożegnała się z Australian Open. Polka w czwartej rundzie przegrała z Coco Gauff. (zdjęcie: Łukasz Jachimiak, Twitter)

Magdalena Fręch, polska tenisistka, swój fenomenalny występ w Australian Open zakończyła w ćwierćfinale, uległa utalentowanej Coco Gauff z wynikiem 1-6, 2-6.

Od samego początku było widać, że Coco Gauff miała przewagę w meczu, finezyjnie dominując w pierwszym secie. Gauff zapewniła sobie prowadzenie w pierwszym gemie i utrzymała przewagę przez cały set. Magdalena Fręch z trudem odnalazła swój rytm, wygrywając jedynie samotną partię. Występ Polki został zepsuty licznymi błędami, przez co jej gra była zbyt przewidywalna jak na jedną z czołowych tenisistek. Ostatecznie Gauff wygrała seta 6:1, potwierdzając swoją dominację na boisku.

CZYTAJ: Historyczne zwycięstwo Hurkacza zapewnia mu awans do ćwierćfinału Australian Open

W drugim secie Magdalena Fręch zdecydowanie starała się odwrócić losy meczu i momentami próbowała odrobić straty. Mimo wysiłków Fręch, ani razu nie udało się przełamać serwisu Gauff. Amerykanka natomiast wykazała się odpornością, wykorzystując wszelkie błędy przeciwniczki. Gauff ostatecznie zapewniła sobie drugiego seta wynikiem 6-2, przypieczętowując zwycięstwo i awans do kolejnej rundy turnieju.

CZYTAJ: Mourinho znalazł nowy klub 3 dni po zwolnieniu z Romy

Magdalena Fręch – Coco Gauff 0-2 (1-6, 2-6)