Iga Świątek pokonała Qinwen Zheng i zapewniła awans naszej drużynie

7
Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. (zdjęcie: The WTA Three, X)

Polska tenisistka Iga Świątek zaprezentowała się imponująco, zapewniając sobie miejsce w półfinale United Cup, pokonując Qinwen Zheng z Chin po zwycięstwie 2:0 (6:2, 6:3).

Świątek początkowo przegrywała 0:2 po stracie serwisu, ale to dodało jej determinacji. Szybko odwróciła sytuację, prezentując wyjątkową grę. Zheng borykała się z błędami, a Świątek wygrała pierwszego seta 6:2.

Drugi set był odzwierciedleniem dominacji Świątek, która szybko wypracowała sobie prowadzenie 3:0. Choć Zheng wróciła na poziom 3:3 po przełamaniu serwisu Świątek, Polka szybko odzyskała kontrolę. Zdominowała drugą część seta, a Zheng borykała się z błędami serwisowymi, przez cały mecz nie dorównując poziomowi Świątek.

Końcowym wynikiem 2:0 na korzyść Świątek, polska drużyna zapewniła sobie miejsce w półfinale.

CZYTAJ: Polski arcymistrz nie podał ręki Rosjaninowi podczas Mistrzostw Świata w szachach

Wcześniej w turnieju do zwycięstwa przyczynił się Hubert Hurkacz, pokonując Zhizhen Zhang w dwóch setach 6:3, 6:4. Polski duet Katarzyna Piter i Jan Zieliński przypieczętowali zwycięstwo po super tie-breaku z Xiaodi You i Fajing Sun, który zakończył się wynikiem 6:3, 5:7, 10:7.

Polska wyeliminowała Chiny i awansowała do półfinału rozgrywanego w Australii tenisowego turnieju United Cup. Wygraną Biało-Czerwonym dały singlowe zwycięstwa Iga Świątek oraz Huberta Hurkacza.

CZYTAJ: Menedżer PSG Luis Enrique odniósł się do transferu Mbappé

Wciąż trwa rywalizacja grupowa w Sydney, dlatego Polska półfinałowego rywala pozna w czwartek. W poprzedniej edycji United Cup Polska dotarła do półfinału, w którym przegrała z USA.