Iga Świątek wygrywa w Pekinie i znów zapisuje się w historii!

11
Iga Świątek (fot. interia sport)

Iga Świątek wraca do formy! Polka wygrała w niedzielę piąty tytuł w sezonie. W finale turnieju w Pekinie pokonała w dwóch setach Ludmiłę Samsonową. Tym zwycięstwem zrównuje się w pewnym osiągnięciu z Sereną Williams.

Czekaliśmy i się doczekaliśmy! Iga Świątek powraca do formy i prezentuje tenis na najwyższym poziomie. W niedzielę Świątek wygrała swój piąty tytuł w sezonie.

Iga Świątek była w małym kryzysie przed rozpoczęciem finałowej części sezonu — turniejów azjatyckich. Polka przegrała niespodziewanie w US Open i straciła przez to prowadzenie w rankingu WTA. Po US Open Polka zrobiła sobie kilka dni przerwy. Po powrocie do gry, na konferencji przed jej azjatyckimi startami, zaznaczała, że powrót na fotel liderki nie jest dla niej priorytetem. Polka skupiła się na poprawie niektórych mankamentów w grze i to się opłaciło. W niedzielę 8 października Świątek wygrała turniej w Pekinie. W finale pokonała Ludmiłę Samsonową wynikiem 6:2, 6:2.

Zwyciężając w Pekinie, Polka ponownie zapisała się w historii tenisa. Okazuje się, że jest pierwszą tenisistką od czasu Sereny Williams w 2015 i 2016 roku, która zdobyła co najmniej pięć tytułów sezon w sezon.

CZYTAJ: Październikowe hity Netflixa

CZYTAJ: Jeden z najostrzejszych napastników Premier League przygotowuje się do podpisania kontraktu