Jurgen Klopp krytykuje własnych obrońców po porażce Liverpoolu z Bayernem Monachium

7
Jürgen Klopp nie zdążył jeszcze pożegnać się z Liverpoolem, a już ustawiła się po niego kolejka chętnych. (zdjęcie: RedOrDead, x)

Jurgen Klopp nie był zadowolony z obrony swojego zespołu, ponieważ Liverpool został pokonany 4-3 przez Bayern Monachium w towarzyskim meczu w Singapurze.

The Reds wygrywali 2:0 dzięki bramkom Cody’ego Gakpo i Virgila van Dijka i odzyskali prowadzenie 3:2 za sprawą Luisa Diaza, ale ostatecznie ulegli 4:3 w przedsezonowym pojedynku.

Wynik ostatecznie nie ma znaczenia, ale Kloppowi nie spodobała się gra jego obrońców i nazwał rzeczy po imieniu po meczu.

Przeczytaj: Juventus porozumiał się z Romelu Lukaku

„Przy pierwszym stracie gola Trent (Alexander-Arnold) i Joel (Matip) mogli lepiej zareagować – powiedział Klopp. „Obaj stali w miejscu. Nie sądzę, że taka postawa mogła powstrzymać atak przeciwnika.

Minęło około pół godziny gry i już wtedy czuliśmy intensywność. Podobnie było w drugiej połowie z Joe Gomezem i Ibou Konate.

Nie chodzi o szybkość, chodzi o świadomość, sprawdzenie sytuacji, w piłce nożnej nie ma przerw.

Klopp szybko złagodniał i powiedział, że szybko zapomni o tych błędach, o ile nie zostaną powtórzone, gdy Premier League rozpocznie się w tym miesiącu.

Liverpool jedzie do Chelsea w niedzielę 13 sierpnia na otwarcie sezonu, a szef The Reds chce zobaczyć sprawniejszy, bardziej skoncentrowany zespół.

Przeczytaj: Ciężka strata Arsenalu przed zbliżającym się sezonem

„Nie będziemy tak zmęczeni w trakcie sezonu, jak byliśmy dzisiaj” – powiedział. Ale będą chwile, kiedy poczujesz intensywność i nadal będziesz musiał podejmować właściwe decyzje. Zostajesz ukarany, gdy tego nie zrobisz. To część przedsezonowego doświadczenia.

Daj mi jeszcze godzinę, a spojrzę wstecz i zobaczę tę porażkę jako naprawdę dobrą lekcję i będę jeszcze bardziej szczęśliwy, że popełniliśmy błędy dzisiaj, a nie za 10 dni przeciwko Chelsea.