Marcin Bułka zachwyca w Ligue 1

5
Marcin Bułka z dziesiątym czystym kontem w trzynastu ligowych meczach Ligue 1! (zdjęcie: OptaGym, X)

W ósmym z rzędu meczu francuskiej Ligue 1, Marcin Bułka zachował czyste konto, a OGC Nice zwyciężyło na własnym boisku 1:0 z FC Toulouse. Młody polski bramkarz, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski przeciwko Łotwie (2:0), stał się wyróżniającym się zawodnikiem ligi francuskiej.

Do niezwykłego wyczynu Bułki zalicza się imponujące występy przez 723 minuty bez utraty bramki, co ukazuje jego ewolucję od rezerwowego do jednego z najbardziej szanowanych bramkarzy na arenie międzynarodowej.

CZYTAJ: Jude Bellingham najlepszy w Realu Madryt! Pokonał rekord Cristiano Ronaldo

Znakomite występy Bułki wykraczają poza osiągnięcia statystyczne. Warto zauważyć, że pokazał swoje umiejętności, obroniwszy dwa rzuty karne w kluczowym meczu z Monako (1:0). Ponieważ OGC Nice zajmuje obecnie drugie miejsce, tracąc zaledwie jeden punkt do obrońcy tytułu Paris Saint-Germain, wkład Bułki odegrał kluczową rolę w ich sukcesie.

Choć rekord serii meczów bez porażki w Ligue 1 należy do Gaetana Huarda i wynosi 1176 minut, awans Bułki sugeruje, że wkrótce może on być blisko osiągnięcia tego kamienia milowego. Do jego kolejnych wyzwań należą mecze z Nantes (na wyjeździe), Reims (u siebie), Le Havre (na wyjeździe), Lens (u siebie) i Stade Rennes (na wyjeździe), a następnie kluczowy mecz u siebie z Metz.

CZYTAJ: Napastnik Napoli głównym celem Chelsea w zimowym oknie transferowym