Pierwsze w historii zwycięstwo Polek w Pucharze Świata

6
Polskie gimnastyczki artystyczne w Sofii (źródło: Twitter)

To pierwsze w historii polskiej gimnastyki artystycznej zwycięstwo Polek w zawodach Pucharu Świata. Polki były bezkonkurencyjne w finale układu z trzema wstążkami i dwiema piłkami w zawodach PŚ w Sofii.

Rozpoczął się nowy sezon w gimnastyce artystycznej. Za nami już dwa turnieje. W obu imprezach świetnie spisały się polskie gimnastyczki!

Już w zawodach inaugurujących sezon w Palaio Faliro Polki pokazały, że mogą być w tym roku mocne. Zajęły trzecie miejsce w finale układu z pięcioma obręczami i zdobyły brązowy medal. Jeszcze lepiej było w zawodach w Sofii. Polki wygrały i zdobyły pierwszy w historii złoty medal dla Polski w Pucharze Świata. Polki zwyciężyły w układzie z trzema wstążkami i dwiema piłkami.

Polki za swój występ otrzymały ocenę 29.750 pkt i miały zdecydowaną przewagę nad drugimi Greczynkami, które zdobyły 29,250 pkt i trzecimi Francuskami, które dostały 29,100 pkt.

CZYTAJ:Kolejny spadek Huberta Hurkacza w rankingu

CZYTAJ:Córka Obamy debiutuje w roli reżyserki