Polak triumfuje w turnieju ITF 25k i awansuje w rankingu ATP

2
Kamil Majchrzak wygrał turniej ITF M25 w Szarm el-Szejk i zanotuje spory awans w rankingu. (zdjęcie: Polski Związek Tenisowy, x)

Kamil Majchrzak najlepszy w Egipcie. Polak zwyciężył bez straty seta w turnieju w Szarm el-Szejk. W finale Polak pokonał pewnie Karima-Mohameda Maamouna.

To był fenomenalny powrót Kamila Majchrzaka. Polak wywalczył zwycięstwo w turnieju ITF 25k w Szarm el-Szejk, pokonując Karima Mohameda Maamouna 6:3, 6:2. To zwycięstwo stanowi kolejny kamień milowy na drodze Majchrzaka do powrotu po zawieszeniu za doping i przybliża go do wyższych szczebli międzynarodowego tenisa.

Droga Majchrzaka do pierwszej setki była trudna po długim zawieszeniu z powodu wykrycia zakazanej substancji. Pomimo niepowodzeń, Polak stale wspina się po turniejach niższego szczebla, od początku roku zapewniając sobie wiele zwycięstw.

Dominacja w Szarm el-Szejk

W drodze do finału, Polak nie oddał seta czterem przeciwnikom. Rozstawiony z numerem piątym Kamil Majchrzak przez cały czas potwierdzał swoją dominację, czego kulminacją było imponujące zwycięstwo nad Maamounem w finale. Jego występ pokazał jego wyższość, Polak nie pozwolił sobie na przegranie seta. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:2, a druga jeszcze bardziej przekonującym 6:3. Karim-Mohamed Maamoun nie zdziałał dużo na korcie w starciu z dobrze grającym Polakiem.

CZYTAJ: Hubert Hurkacz zapewnił sobie zwycięstwo w Estoril

Powrót w rankingach

Wrocławianin zatriumfował w tym sezonie w czwartym turnieju, co pozwala mu stopniowo odbudowywać pozycję w światowym tenisie. Dzięki temu triumfowi, Majchrzak ponownie pojawi się w rankingu ATP w okolice 360 lokaty. Choć powrót do pierwszej 100 pozostaje wyzwaniem, ostatnie sukcesy przybliżyły go do osiągnięcia tego celu. Perspektywa rywalizacji w kwalifikacjach Wielkiego Szlema wydaje się duża, oferując potencjalny katalizator jego przyspieszonego powrotu.

CZYTAJ: Eddie Howe: „Nie ma gwarancji co do przyszłości dwóch gwiazd Newcastle”