Hubert Hurkacz zapewnił sobie zwycięstwo w Estoril

5
Hurkacz najlepszy w Estoril. Zrobił to pierwszy raz w karierze! (zdjęcie: Tennis Weekly Podcast, x)

Hubert Hurkacz wygrał ósmy w karierze turniej rangi ATP, a także pierwszy na kortach ziemnych. Polak został mistrzem w Estoril!

Polski tenisista triumfował w prestiżowej imprezie ATP 250 rozgrywanej na kortach ziemnych w Estoril w Portugalii. W porywającym starciu finałowym, Hurkacz pokazał swoje umiejętności, pokonując hiszpańskiego pretendenta Pedro Martineza i zapewniając sobie imponujące zwycięstwo z wynikiem 6-3, 6-4.

CZYTAJ: Real Madryt wycenił swojego pomocnika na 60 milionów euro

Dominacja Hurkacza była widoczna od samego początku, szczególnie w grze serwisowej, w której Martinez miał trudności z podjęciem wyzwania. Punkt zwrotny nastąpił, gdy Hurkacz wykorzystał kluczowe przełamanie serwisu Martineza w czwartym gemie pierwszego seta i wypracował sobie zdecydowane prowadzenie 3:1. Pomimo odważnych wysiłków Martineza, by odzyskać dynamikę, Hurkacz utrzymał kontrolę, ostatecznie zamykając set pewnym wynikiem 6-3.

Wykorzystując impet, jaki osiągnął w pierwszym secie, Hurkacz w drugim gemie nadal potwierdzał swoją władzę, szybko przełamując serwis Martineza w pierwszym gemie i wcześnie wykorzystując przewagę 1:0. Pomimo krótkiego ożywienia ze strony Martineza, Hurkacz zachował spokój, odzyskując prowadzenie i powiększając je do 2:0. Pomimo ataku Martineza w końcówce, Hurkacz pokazał swoją odporność i umiejętności, zapewniając sobie zwycięstwo 6-4 w drugim secie i zapewniając sobie tytuł mistrza.

Hubert Hurkacz – Pedro Martinez 2-0 (6-3, 6-4)

CZYTAJ: Liverpool złożył rekordową klubową ofertę za gwiazdę Realu Madryt