Polki otarły się o brązowy medal Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym

4
Glasgow, W. Brytania, 07.08.2018. Polki Daria Pikulik (L) i Wiktoria Pikulik (P) w wyœcigu madison podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Glasgow, 7 bm. (soa) PAP/Bartłomiej Zborowski

Dziś ostatni dzień zawodów na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Torowym w Glasgow. Wśród uczestników byli Polacy. Duet sióstr Pikulik otarł się o brązowy medal. Przegrały o jeden punkt.

Siostry Pikulik otarły się o podium i brązowy medal Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym w Glasgow.

Polski duet startował w madisonie, olimpijskiej konkurencji, najdłuższym wyścigu torowym. Dystans to 30 km, czyli 120 okrążeń toru. Startują w nim dwuosobowe zespoły. Kolarki jadą na zmianę. Mogą zdobywać punkty na 12 premiowanych rundach i za nadrobienie okrążenia. Podczas wyścigu madison w Glasgow siostry Pikulik utrzymywały się stale na trzeciej pozycji z minimalną przewagą nad Włoszkami i Holenderkami. Dziewięć okrążeń przed metą doszło do kraksy z udziałem m.in. Włoszki i Holenderki. Wyścig przerwano dopiero na dwie rundy przed końcem i końcowym, podwójnie punktowanym finiszem. To zmieniło wszystko, ponieważ po ponownym starcie rywalizacji Polki nie były w stanie odeprzeć ataku Francuzek, które wygrały ostatni sprint. Przez to, choć Polki minęły linię mety na trzeciej pozycji, w ogólnym bilansie przegrały o punkt z francuskim duetem, który przeskoczył z piątej na trzecią pozycję klasyfikacji punktowej. Złoty medal wywalczyły Brytyjki, srebro Australijki.

CZYTAJ: Przyłapany na dopingu Robert Karaś znów przemówił. Oskarża media

CZYTAJ: Wrocławska willa słynnego Maxa Berga na sprzedaż za 14 milionów! Zobaczcie jak wygląda w środku