Polska sztafeta przechodzi do historii. Zdobyli medal na Mistrzostwach Świata!

5
Męska sztafeta Polaków wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata w short tracku. (zdjęcie: Tadeusz Truskolaski, x)

Polska męska sztafeta na krótkim torze w składzie Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Diane Sellier i Felix Pigeon sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Świata. To drugi w historii medal Polski w tej prestiżowej imprezie. Chińska drużyna zwyciężyła w wyścigu finałowym, wyprzedzając koreańskich rywali.

Minęło sześć lat od srebrnego medalu Natalii Maliszewskiej w biegu na 500 metrów na Mistrzostwach Świata w Montrealu. Polka dokonała tego w 2018 roku w Montrealu. Teraz Polska zdobyła drugi medal w historii MŚ. 17 marca jest kolejnym znaczącym rozdziałem w historii polskiego short tracku, bowiem sztafeta mężczyzn znakomicie zaprezentowała się w Rotterdamie i zdobyła zasłużony brąz.

CZYTAJ: Ogromne osiągnięcie Polaka! Przekroczył magiczną barierę punktów

Wyścig finałowy był zacięty, a zespoły przez cały czas rywalizowały ze sobą. Gdy wyścig dobiegał końca, doszło do zaciętej walki pomiędzy polską i holenderską drużyną. Podczas ostatniego okrążenia upadek zaliczył jeden z Holendrów, co pozwoliło jadącemu na ostatniej zmianie Niewińskiemu wyprzedzić go i dojechać do mety jako trzeci. Polska zapewniła sobie trzecie miejsce.

CZYTAJ: Polscy wspinacze błyszczą w Pucharze Europy we wspinaczce szybkiej w Lublinie

Najlepsi byli Chińczycy, którzy o 0,173 s wyprzedzili Koreańczyków.