Polskie zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów

5
Re-Plast Unia Oświęcim odprawiła faworyta. Historyczny awans coraz bliżej. (zdjęcie: PZHL - PIHF, x)

W kluczowym meczu Hokejowej Ligi Mistrzów, Re-Plast Unia Oświęcim zapewniła sobie znaczące zwycięstwo 4:1 nad niemiecką drużyną Straubing Tigers na własnym lodowisku. Zwycięstwo miało miejsce w piątym meczu fazy grupowej, wzmacniając pozycję polskiej drużyny w rozgrywkach.

Re-Plast Unia Oświęcim objęła prowadzenie w 11. minucie, kiedy Carl Ackered, po początkowym zablokowanym strzale, zdołał strzelić gola po odbiciu. Chociaż Re-Plast Unia Oświęcim miała kolejnego gola nieuznanego w 18. minucie z powodu wysoko uniesionego kija, utrzymała kontrolę nad grą.

CZYTAJ: WTA Wuhan 2024: Magdalena Fręch zagra w trzeciej rundzie!

Straubing Tigers na krótko wyrównał na początku drugiej tercji, ale Krystian Dziubiński, najlepszy strzelec Unii Oświęcim w Lidze Mistrzów, przywrócił prowadzenie w 30. minucie. Daniel Olsson Trkulja powiększył przewagę do 3:1 tuż przed końcem drugiej tercji podczas gry w przewadze.

Pomimo wysiłków Straubing Tigers w ostatniej tercji, nie udało im się zmniejszyć straty, a Henry Karjalainen przypieczętował zwycięstwo golem do pustej bramki w ostatnich minutach gry.

Z 2700 kibicami na trybunach, to zwycięstwo oznacza ważny krok dla Unii Oświęcim, która dąży do dalszych sukcesów w Hokejowej Lidze Mistrzów.

CZYTAJ: Barcelona włączyła Szczęsnego do swojego składu na Ligę Mistrzów

Wynik końcowy: Re-Plast Unia Oświęcim – Straubing Tigers 4:1