Reprezentacja Polski w siatkówce dominuje nad belgijskimi rywalkami i zapewnia sobie miejsce w 1/8 finału Mistrzostw Europy

2
Polskie siatkarki w czwartym meczu mistrzostw Europy bez problemu pokonały Belgię 3:0. (zdjęcie: polska siatkówka, twitter)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet podniosła się po niedawnej porażce z Serbią, potwierdzając swoją pozycję potęgi w Mistrzostwach Europy. Biało-Czerwone odniosły zdecydowane zwycięstwo nad Belgią, umacniając swój awans z fazy grupowej do 1/8 finału.

Zmierzywszy się ze współgospodarzami turnieju, Belgijkami, polska reprezentacja pozostawiła niezatarty ślad na boisku triumfalnym zwycięstwem 3:0. Mecz pokazał niezachwiane dążenie Polek do doskonałości i udowodnił, że pojedyncza porażka nie może powstrzymać ich w dążeniu do zwycięstwa.

CZYTAJ: Polska kontynuuje zwycięską passę w EuroVolley kobiet

Od pierwszego serwisu polska drużyna zaprezentowała mistrzowską strategię blokowania, skutecznie neutralizując waleczność liderki Belgii, Britt Herbots. Ich skoordynowane wysiłki zaowocowały znakomitymi występami na wszystkich frontach, a lewa strona działała bez zarzutu. Ta wyjątkowa praca zespołowa sprawiła, że Belgijki nie były w stanie wykorzystać mocnych stron Polek, udaremniając próby zdobycia przewagi. Pomimo szybkiej przewagi Belgijek w pierwszym secie, polska drużyna utrzymała się na boisku i zabezpieczyła seta wynikiem 25:22.

Zmiana dynamiki nastąpiła w drugim secie, gdyż belgijskie rywalki dostosowały się do tempa narzuconego przez Biało-Czerwone. Gdy strona polska zmagała się z błędami w przyjęciu, pojawiło się szereg wyzwań, co umożliwiło Belgijkom zrobienie postępów. Jednak braki w komunikacji utrudniały ich postęp, a polska drużyna wykorzystała te szanse. Choć Belgijkom udało się odrobić stratę, ostatecznie to polska ekipa zakończyła seta wynikiem 25:23.

Trzeci set był odzwierciedleniem intensywności drugiego, a obie drużyny zaciekle walczyły o każdy punkt. Efektowny kontratak prowadzony przez Stysiak wyprowadził polską drużynę na prowadzenie, a as serwisowy Różański i błąd przy siatce belgijskiej rozgrywającej jeszcze bardziej ugruntowały ich dominację. W miarę jak punkty wciąż rosły na korzyść Biało-Czerwonych, nie było już miejsca na wątpliwości co do ostatecznego wyniku. Polska drużyna szybko objęła prowadzenie, ostatecznie odnosząc zwycięstwo 25:21 w trzecim secie i imponującą przewagę 3:0 przez cały mecz.

CZYTAJ: Norbert Kobielski dziesiąty w finale skoku wzwyż

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przygotowuje się do ostatniej rundy fazy grupowej i zajmuje mocne drugie miejsce w tabeli Grupy A. Kolejne wyzwanie czeka, gdy Polki zmierzą się z ukraińską drużyną, przygotowując grunt pod ekscytujące starcie. Mecz odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia o godzinie 17:00.

Polska– Belgia 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)