Wiadomo, co kibice Atlético Madryt krzyczeli do Thibauta Courtoisa

5
Thibaut Courtois celem ataku z trybun. Mecz Atletico - Real został przerwany. (zdjęcie: goaltide, x)

W meczu Atlético Madryt z Realem Madryt, który zakończył się remisem 1:1, doszło do skandalicznej sytuacji, gdy kibice rzucali przedmiotami na boisko.

Według El Chiringuito TV, kibice Atlético Madryt krzyczeli na swojego byłego zawodnika, Thibauta Courtoisa, skandując „Umrzyj, Courtois, umrzyj”. Rozpoczęli skandowanie tuż przed zdobyciem przez Real Madryt pierwszego gola. Thibaut Courtois został także obrzucony z trybun niebezpiecznymi przedmiotami.

Mecz pomiędzy Atlético Madryt i Realem Madryt został przerwany z powodu niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy. Sędzia zdjął obie drużyny z boiska w drugiej połowie, gdy wynik wynosił 1:0 na korzyść Realu.

Kibice Atlético zaczęli rzucać zapalniczkami w bramkarza Realu, Thibauta Courtoisa.

CZYTAJ: Akcja „Dorzuć Misie” z meczu Widzewa Łódź zakończyła się kolejnym sukcesem

Nawet próby uspokojenia kibiców przez Diego Simeone’a nie powiodły się.

Diego Simeone: „Thibaut Courtois? Klub podejmie decyzję w sprawie osób zamieszanych w te incydenty. Nie potrzebujemy tych ludzi na trybunach. Moim zdaniem, należy ukarać osobę, która prowokuje. Ponieważ nie są karani, czują się wolni, żeby robić cokolwiek”.

Interwencja zawodników i członków sztabu szkoleniowego gospodarzy nie przyniosła rezultatu. Mecz został przerwany.

CZYTAJ: Polka zachwyca w Barcelonie. Strzeliła trzy gole w meczu ligowym!

Koke o kłótni Thibauta Courtoisa z kibicami Atletico Madryt

„To był napięty moment. Ale to nie może się zdarzyć na boisku piłkarskim. Jesteśmy profesjonalistami i musimy pamiętać, gdzie jesteśmy i być mądrzy, ale podobne incydenty nie mogą się zdarzyć w przyszłości”.

Zawodnicy na murawę wrócili po kilkunastu minutach. W piątej minucie doliczonego czasu wyrównał Angel Correa. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, ale po interwencji VAR gola uznał.

Real bez kontuzjowanego Kyliana Mbappe zremisował na wyjeździe z Atletico 1:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Courtois to były zawodnik Atlético Madryt. Barw tego klubu bronił w latach 2011-14, sięgając po mistrzostwo Hiszpanii i krajowy puchar. Zagrał również w finale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi.