Wielki sukces polskich koszykarek. Polki pokonały mistrzynie Europy!

0
Polskie koszykarki ograły na wyjeździe Belgię 67:62 w pierwszym meczu kwalifikacji do kobiecego Eurobasketu 2025. (zdjęcie: pl.freepik.com)

Polskie koszykarki rozpoczęły eliminacje mistrzostw Europy 2025 w wielkim stylu! Polki pokonały mistrzynie Europy!

Imponującym początkiem kwalifikacji do Mistrzostw Europy, polska drużyna koszykówki kobiet zapewniła sobie oszałamiające zwycięstwo 67:62 z aktualnymi mistrzyniami Europy, Belgią.

CZYTAJ: Michał Kwiatkowski ze swoją żoną przebiegł Maraton Nowojorski

Od samego początku dominowała polska drużyna. Ich dynamika wzrosła, zwiększając przewagę do 17 punktów w drugiej kwarcie, choć gra reprezentacji Belgi w ostatniej sekundzie zmniejszyła różnicę do 12 punktów.

W trzeciej kwarcie, Liliana Banaszak za trzy punkty utrzymała 17-punktowe prowadzenie, ale gospodarze szybko odpowiedzieli, zmniejszając deficyt do 43-33. Do końca kwarty prowadzenie zmalało do 49:44, przygotowując grunt pod emocjonujący finał.

Wchodząc w decydującą kwartę z prowadzeniem, polska drużyna stanęła przed zaciekłymi przeciwniczkami. Na sześć minut przed końcem, ich przewaga zmniejszyła się do dwóch punktów. Pomimo sporadycznych błędów dających nadzieję Belgijkom, polska drużyna zachowała spokój i zapewniła sobie sensacyjne zwycięstwo 67-62 w Antwerpii.

Belgia – Polska 62:67 (14:18, 10:18, 20:13, 18:18)

CZYTAJ: Menadżer Manchesteru United wypowiada się na temat formy Marcusa Rashforda po porażce w Lidze Mistrzów

W niedzielę 12 listopada polska drużyna zmierzy się z Litwą w kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Europy. Życzymy dalszych sukcesów.