Argentyna pokonała Kolumbię i została rekordzistą zwycięstw w Copa America

5
Copa America: Argentyna obroniła tytuł! Lautaro Martinez bohaterem finału. (zdjęcie: ESPN FC, x)

15 lipca odbył się finał Copa America 2024, w którym reprezentacja Argentyny zmierzyła się z Kolumbią.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale to Kolumbia nadała rytm grze. Oddali sześć celnych strzałów, na które Argentyna nie odpowiedziała przez 45 minut.

Po przerwie, Argentyńczycy grali w defensywie, ale zdołali stworzyć kilka dobrych okazji w ataku. Głównego gola nie udało im się jednak zdobyć. Po zakończeniu drugiej połowy wynik był 0:0. Był to zacięty mecz i po 90 minutach podstawowego czasu, nastąpiła dogrywka.

Lautaro Martinez wszedł na boisko w dogrywce i strzelił gola na wagę złota, dając Argentynie zwycięstwo w Copa America.

CZYTAJ: Ogłoszono najlepszego napastnika Copa America i najlepszego zawodnika turnieju

„Jestem bardzo szczęśliwy. Osiągnęliśmy to, czego chcieliśmy. To zwycięstwo dedykuję mojej rodzinie i Messiemu, który dodał mi pewności siebie. Jest świetnym przywódcą. Wiele dla mnie zrobił, dziękuję mu z całego serca” – powiedział Martinez po meczu.

Argentyna wygrała 1:0 i wygrała Copa America 2024. Dla „Albiceleste” jest to 16. tytuł, co jest rekordem w Copa America!

CZYTAJ: Trener Hiszpanii podzielił się swoimi przemyśleniami po zwycięstwie na Euro