Czy West Ham będzie mieć ograniczony budżet transferowy w styczniowym okienku?

1
West Ham planuje wzmocnić atak. (zdjęcie: Express Sport, Twitter)

Według doniesień West Ham United może mieć ograniczony budżet transferowy w styczniowym okienku.

West Ham nie zdołał w wystarczającym stopniu wykorzystać zdobyczy Ligi Konferencyjnej Europy z poprzedniego sezonu, klub zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Premier League.

CZYTAJ: Niepewna przyszłość Leroya Sané. Walczą o niego 3 giganty klubowe

Osiem punktów dzieli West Ham piątej w tabeli Aston Villi, a ich pozycję wzmocnił jedynie triumf 3:2 nad Nottingham Forest przed listopadową przerwą na mecze międzynarodowe.

Ze względu na ich niespójność, zwłaszcza na froncie krajowym, uważa się, że David Moyes chętnie będzie wprowadzał uzupełnienia w połowie kampanii.

Chociaż West Ham jest prawdopodobnie dobrze wyposażony w środku boiska, stracił 22 gole w zaledwie 12 meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii w sezonie 2023–2024.

Co więcej, napastnicy West Hamu nie zrobili wrażenia na boisku, Michail Antonio i Danny Ings strzelili tylko dwa gole, a Moyes był zależny od Jarroda Bowena.

Doniesienia wskazują, że Moyes może chcieć pozyskać nową osobę, aby wspomóc napastnika, nie wykluczone jest także pojawienie się innego obrońcy.

Niemniej jednak według Evening Standard, możliwości West Hamu będą ograniczone ze względu na ograniczenia Finansowego Fair Play (FFP).

Pomimo funduszy uzyskanych ze sprzedaży Declana Rice’a, West Ham wydał sporo pieniędzy na czterech zawodników, aby wzmocnić swój skład.

West Ham znajduje się w sytuacji, w której musi spełnić wszystkie przepisy UEFA i Premier League.

Być może Moyes będzie musiał być bardziej rygorystyczny, jeśli chodzi o przeszukiwanie rynku, ponieważ West Ham nie jest w stanie wydać dużych pieniędzy na nową osobę do wzmocnienia ataku.

Obecnie oczekuje się, że Antonio będzie nieobecny do połowy grudnia, a Bowen powinien powrócić po problemie, który krótkoterminowo wykluczył go z występów w reprezentacji Anglii.

Napastnik RB Lipsk Timo Werner i napastnik Manchesteru United Anthony Martial byli łączeni z przeniesieniem się na London Stadium.

CZYTAJ: Polki na podium Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Pekinie!