Gol Watkinsa zapewnił Anglii awans do finału Euro 2024

6
Ollie Watkins bohaterem Anglików. (zdjęcie: Ezri Konsa, x)

Reprezentacje Anglii i Holandii spotkały się w półfinale Euro 2024.

Zespoły miały ekscytującą pierwszą połowę, stwarzając wiele niebezpiecznych okazji i grając bardzo zaciekle.

„Oranje” objęli prowadzenie już na początku meczu po spektakularnym golu Xaviego Simonsa. Jednak zaledwie 10 minut później sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Anglii.

Podczas jednej z akcji, Dumfries sfaulował Kane’a. Sędzia uznał to za rzut karny. Kane pewnie wykorzystał rzut karny, wyrównując wynik na 1:1.

CZYTAJ: „Nie wierzę w to” – legenda Anglii o karnym przeciwko Holandii

Foden miał świetną okazję, ale jego strzał trafił w słupek. Zespoły schodziły na przerwę przy remisowym wyniku.

Druga połowa rozpoczęła się w bardziej wyrównanym tempie. W 65. minucie van Dijk miał doskonałą okazję, ale Pickford spektakularnie obronił i odbił jego strzał.

W 79. minucie Saka po podaniu Walkera wrzucił piłkę do bramki, jednak bramka nie została uznana z powodu spalonego.

CZYTAJ: Harry Kane ustanowił absolutny rekord wśród wszystkich europejskich piłkarzy

Na samym końcu meczu, gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, Ollie Watkins, który wszedł na boisko dopiero jako rezerwowy za Kane’a, przedarł się holenderskiej bramce i zapewnił Anglii awans do finału! Asystował mu Palmer, który również wszedł na boisko z ławki.

Ollie Watkins: „Nigdy nie myślałem, że zagram z Anglią na EURO”.

W finale Euro 2024 wczorajszy zwycięzca, czyli reprezentacja Anglii zmierzy się z Hiszpanią. Mecz odbędzie się 14 lipca w Berlinie na Stadionie Olimpijskim.