Harry Kane ustanawia szalony rekord

9
Napastnik FC Bayern pobił rekord w statystykach sprzed kilkudziesięciu lat; zdjęcie: The Spurs Express: Twitter

Reprezentacja Anglii odniosła zasłużone zwycięstwo 3-1 u siebie w prestiżowym pojedynku z Włochami, zapewniając sobie tym samym bilet na Euro 2024 w Niemczech przed terminem. Bohaterem Anglii w meczu eliminacyjnym z Włochami po raz kolejny został Harry Kane. Gwiazdor FC Bayern strzelił dwa gole, ustanawiając nowy rekord.

Najpierw 30-latek strzelił ważnego gola wyrównującego na 1-1 na londyńskim stadionie Wembley przed przerwą, po tym jak Włosi objęli prowadzenie za sprawą Gianluki Scamaccy.

W drugiej połowie Kane strzelił gola, ustalając wynik na 3-1 dla Anglii, zapewniając sobie wstępną decyzję i wczesną kwalifikację do finałów Mistrzostw Europy, które odbędą się latem przyszłego roku.

Przeczytaj: Wyciekła informacja na temat zdobywcy Złotej Piłki

Jak wyliczył angielski portal „The Athletic”, środkowy napastnik FC Bayern pobił rekord w statystykach sprzed kilkudziesięciu lat. W meczu z Włochami Kane ma teraz niesamowite 24 bramki w reprezentacji, które strzelił tylko na stadionie Wembley. Trzy Lwy rozgrywają większość swoich meczów międzynarodowych na uświęconej murawie na Wembley.

Do tego czasu rekordzistą był legenda Man United, Sir Bobby Charlton, który zdobył łącznie 23 bramki na Wembley podczas swojej kariery reprezentacyjnej w latach 1958-1970.

Według „The Athletic” na liście rekordowych strzelców na Wembley i tak znajdują się tylko absolutne ikony angielskiego futbolu. Za nowym zawodnikiem Harrym Kane’em i byłym zwycięzcą Pucharu Świata Bobbym Charltonem, w pierwszej piątce znajdują się legendy angielskiego futbolu, takie jak Gary Lineker (22 gole na Wembley), Wayne Rooney (19 goli na Wembley) i Alan Shearer (18 goli na Wembley).

W najbliższy weekend Harry Kane wróci do gry z FC Bayern, kiedy to monachijczycy zmierzą się z FSV Mainz na wyjeździe.

Przeczytaj:Obrońcy tytułu w tarapatach