Kolejne zwycięstwo i kolejne wielkie osiągnięcia Igi Świątek

3
Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Dubaju. (zdjęcie: Adrenalina, x)

Iga Świątek pokazała swój wyjątkowy talent w Dubaju, po imponującym występie wkraczając do półfinału turnieju WTA 1000. W meczu z finalistką Australian Open Qinwen Zheng, dominacja Świątek była wyraźna od samego początku, a jej kulminacją było zdecydowane zwycięstwo 6:3, 6:2.

Mimo reputacji Zheng jako siódmej w tabeli WTA, przewaga Świątek na boisku była widoczna przez cały mecz. Przełamując serwis Zheng na początku pierwszego seta, Świątek utrzymała kontrolę, pozostawiając rywalkę z trudem dotrzymującą kroku.

CZYTAJ: Emocjonujący mecz Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów! Zdecydował tie-break

Utrzymując dynamikę w drugim secie, Świątek precyzyjnie wykorzystała break pointy, zapewniając sobie miejsce w półfinale zaciętego turnieju. To zwycięstwo przedłuży imponującą passę Świątek, oznaczając jej czternasty z rzędu triumf nad przeciwniczką z pierwszej dwudziestki i szóste zwycięstwo w karierze nad Zheng.

Świątek skupia się na następnej rundzie, ale nadal świetnie prezentuje się na korcie, gotowa stawić czoła wszelkim wyzwaniom, jakie staną na jej drodze. W półfinale czeka na nią Anna Kalińska, więc rywalizacja zapowiada się coraz bardziej intensywnie, a Świątek kontynuuje pogoń za zwycięstwem w Dubaju.

CZYTAJ: Liga Mistrzów: Robert Lewandowski pobił rekord Lionela Messiego