Magda Linette odpadła z Australian Open. Polka poza turniejem

3
Magda Linette odpadła z wielkoszlemowej rywalizacji w Australian Open. Caroline Wozniacki wyrzuciła Polkę z turnieju. (zdjęcie: Mario Boccardi, x)

Magda Linette pożegnała się z Australian Open. Polska sensacja tenisa zmierzyła się z Caroline Wozniacki w meczu, który zakończył się wynikiem 2:6, 0:2. Linette zmagała się z problemami zdrowotnymi, co wymagało przerwy lekarskiej, podczas której interweniował fizjoterapeuta.

W centrum uwagi dnia otwarcia niezaprzeczalnie był mecz Linette, biorąc pod uwagę jej niezwykły występ w poprzedniej edycji, w której dotarła do półfinału, ale została pokonana przez ostateczną mistrzynię Arynę Sabalenkę. Spotkanie w pierwszej rundzie z Wozniacki, która niedawno wznowiła karierę po trzyletniej przerwie, zapowiadało się na nie lada wyzwanie.

CZYTAJ: Mateusz Rudyk wicemistrzem Europy! Wielki sukces Polaka

Mecz potoczył się niekorzystnie dla Polki, z dwoma szybkimi przełamaniami i trudnościami w odnalezieniu się na boisku. Na jej nieszczęście, pojawiły się problemy zdrowotne, które skłoniły do interwencji fizjoterapeuty w przerwach między meczami. Pomimo krótkiej nieobecności na korcie w celu uzyskania pomocy medycznej, powrót Linette niewiele zmienił przebieg meczu i ostatecznie Polka przegrała pierwszego seta 2:6.

W drugim secie, Linette odważnie podjęła próbę pokonania fizycznych wyzwań. Jednak już po dwóch meczach podjęła trudną decyzję o poddaniu się przeciwniczce. Łzy napłynęły jej do oczu, gdy zakończyła tegoroczną kampanię na Australian Open, kończąc przejmujący rozdział w jej tenisowej podróży.

CZYTAJ: Arkadiusz Milik zachwycił w meczu Pucharu Włoch. Włosi zachwyceni Polakiem!

Magda Linette – Caroline Wozniacki 0-1 (2-6, 0-2)